SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Młodzi rodzice bardzo się zmieniają po narodzinach dziecka (infografika)

Po narodzinach dziecka aż 79 proc. rodziców (zarówno matek, jak i ojców) zaczyna przykładać coraz większą wagę do bezpieczeństwa rodziny. Myślą o przyszłości długofalowo (58 proc.) i są mniej skłonni do ryzykownych zachowań (55 proc.) - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

fot. Shutterstock.com Article

Młodzi ojcowie zapytani o największe obawy po urodzeniu dziecka, podobnie jak młode mamy, najrzadziej wskazywali brak czasu na spotkania ze znajomymi oraz na własne hobby.

Ojcowie częściej niż matki boją się poważnej choroby lub wypadku, przez które nie będą w stanie utrzymać rodziny. Bezpieczeństwo jest dla nich od teraz priorytetem. 39% przyznaje, że ich więź ze współmałżonkiem wzmocniła się.

Ojcowie i matki w pierwszych miesiącach życia niemowlęcia szukają realnej pomocy zwłaszcza w codziennych problemach związanych z opieką nad niemowlęciem, o jakich wcześniej nie mieli pojęcia. 1/3 z nich przyznaje, że w pierwszych miesiącach życia dziecka najbardziej brakuje im możliwości uzyskania porady medycznej przez telefon.

Nadmiar obowiązków, ale szczególnie potrzeba zabezpieczenia rodziny powodują, że ponad 80 proc. docenia poczucie bezpieczeństwa. Niemal 60 proc. przyznaje, że nie są tak skłonni do ryzykownych zachowań. Wysoki odsetek obawia się katastrof lotniczych, więc ogranicza swoje podróże. Mniej korzystają też z używek typu alkohol, który osłabia ich poczucie kontroli.

Ponad połowa badanych przyznaje też, że wzrastają ich umiejętności gospodarowania budżetem, stają się bardziej oszczędnymi i racjonalnymi konsumentami.

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Aviva Polska w dniach 28.08-02.09.2014 r. na panelu internetowym na ogólnopolskiej, reprezentatywnej, losowo wybranej próbie 402 mieszkańców Polski w wieku 20 i więcej lat, posiadających dzieci w wieku 0-3 lata.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Młodzi rodzice bardzo się zmieniają po narodzinach dziecka (infografika)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl