SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MLP Group rozważa emisję akcji i wejście na parkiet główny GPW

Deweloper powierzchni magazynowo - produkcyjnych Millennium Logistic Parks (MLP Group) nie wyklucza emisji i wejścia na warszawską giełdę, poinformował dyrektor finansowy Radosław Krochta na konferencji prasowej w poniedziałek. Celem strategicznym spółki jest osiągnięcie pozycji lidera na swoim rynku w Europie Środkowo - Wschodniej.

"Przygotowujemy dokument rejestracyjny. Naszym doradcą finansowym jest Unicredit. Jednak ostateczne decyzje strategiczne zapadną w ciągu maksymalnie dwóch miesięcy. Obecnie nasz cash flow i finansowanie kredytami pozwalają na systematyczny rozwój, ale w sytuacji przyspieszenia ekspansji czy akwizycji np. gotowych obiektów przemysłowych, możemy zdecydować się na pozyskanie finansowania" - powiedział dyrektor finansowy MLP Group.

Firma specjalizuje się w segmencie rozwiązań "built to suit", czyli buduje parki przemysłowo - logistyczne na życzenie klienta, do którego potrzeb dostosowuje całe przedsięwzięcie. Obsługuje obecnie kilkudziesięciu klientów, a według słów przedstawicieli firmy, połowa port folio to umowy aż 10-letnie.

MLP posiada cztery parki przemysłowe w Polsce (w Pruszkowie i Tychach w eksploatacji i jeden w Poznaniu w końcowym etapie budowy) oraz jeden w Rumunii. Powierzchnia zagospodarowana wynosi 250 tys. m.kw, a spółka posiada do zagospodarowania kolejne 916 tys. m.kw.

"Potencjał rynku jest duży. Międzynarodowe firmy chętnie przenoszą do Polski swoją działalność, a my gwarantujemy im strategiczne lokalizacje. Chcemy nie tylko umacniać naszą pozycję w Polsce, ale stać się numerem jeden z Europie Wschodniej w naszym segmencie powierzchni przemysłowych dla sektora przemysłu lekkiego" - dodał prezes spółki Michael Shapiro.

Na koniec marca 2010 roku wartość brutto portfela nieruchomości wynosi 730,1 mln zł. W 2009 roku przychody MLP wyniosły 64,6 mln zł, strata operacyjna wyniosła 0,59 mln zł, strata netto 14,7 mln zł.

"Straty wynikają wyłącznie z korekty wyceny naszych nieruchomości w wyniku kryzysu finansowego. Obecnie widzimy powrót pozytywnych tendencji na rynku i w efekcie nasze wyniki w I kw. 2010 roku wynoszą kolejno: przychody 15,2 mln zł, zysk operacyjny 29,8 mln zł, zysk netto 37,15 mln zł" - dodał Krochta.

Spółka jest pośrednio kontrolowana przez Israel Land Development Company, notowaną na giełdzie w Tel Awiwie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MLP Group rozważa emisję akcji i wejście na parkiet główny GPW

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl