SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa strategia money.pl. Dołączają dziennikarze z „Dziennika Gazety Prawnej” i „Rzeczpospolitej”

Redakcja money.pl wdraża nową strategię rozwoju serwisu. Niebawem w serwisie pojawi się więcej treści premium, zarówno w formie tekstów, jak i materiałów wideo. Od maja do zespołu dołączą Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak, związani dotąd z “Dziennikiem Gazetą Prawną”, w czerwcu pracę w money.pl rozpocznie Grzegorz Siemionczyk, obecnie w “Rzeczpospolitej”. 

Serwis zapowiada wydzielenie specjalnej sekcji treści premium na stronie money.pl. - Po sukcesie kanału „Biznes Klasa”, który ma już ponad 50 tysięcy subskrybentów i 5 milionów wyświetleń na YouTube, redakcja przygotowuje nowe formaty i eksperckie raporty dotyczące gospodarki - podano w komunikacie.

- Użytkownik szuka pełnych, rzetelnych informacji z wiarygodnych źródeł. W dobie fake newsów i dezinformacji takie treści są na wagę złota. Wiemy to na przykładzie WP Magazynu, który jest miejscem najbardziej angażujących materiałów dziennikarskich. Chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom, tworząc jeszcze więcej jakościowych materiałów, również biznesowych - mówi Paweł Kapusta, redaktor naczelny Wirtualnej Polski.

Od maja zespół money.pl wzmocnią Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak, przychodzący z “Dziennika Gazety Prawnej”. W czerwcu pracę rozpocznie Grzegorz Siemionczyk, przychodzący z “Rzeczpospolitej”. 

- Mam na pokładzie świetną ekipę, zbudowaną z najlepszych dziennikarzy w Polsce. Tworzymy wyspecjalizowany zespół, nie tylko w tematach makroekonomicznych - nie boimy się poruszać trudnych tematów, przygotowując opiniotwórcze materiały śledcze na styku gospodarki z polityką. Cieszę się, że dołączają do nas kolejni dziennikarze, z tak solidnym warsztatem - komentuje Łukasz Kijek, szef obszaru biznes i finanse w Wirtualnej Polsce, kierujący money.pl. 

Osiecki i Żółciak kilkanaście lat pracowali w “Dzienniku Gazecie Prawnej”

Grzegorz Osiecki to dziennikarz i publicysta piszący o kwestiach politycznych, ekonomicznych i społecznych. W latach 2009-2024 pracował w „Dzienniku Gazecie Prawnej. W mediach zaczynał w latach 90. w radiowej Trójce, gdzie był reporterem i wydawcą. W podobnej roli pracował później w Informacyjnej Agencji Radiowej i telewizyjnej Panoramie. W marcu br. zaczął prowadzić rozmowy w PR1. 

Laureat Grand Press Economy w 2019 roku, nominowany do Grand Press w kategorii news w 2018 r. Prowadził także warsztaty z dziennikarstwa prasowego dla studentów dziennikarstwa SWPS. Współautor podcastu „Z drugiej strony”. Absolwent Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych Innowacyjna Gospodarka na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Tomasz Żółciak zajmuje się tematami gospodarczymi, samorządowymi i politycznymi, był zawiązany z „Dziennikiem Gazetą Prawną” od 2010 roku. Współautor podcastu „Z drugiej strony”. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW oraz Centrum Europejskiego UW.

Grzegorz Siemionczyk specjalizuje się w tematyce makroekonomicznej. Do czerwca będzie związany z „Rzeczpospolitą” i „Parkietem”. Laureat Nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka. W 2020 r. otrzymał Grand Press Economy. Kilkukrotnie nagradzany w konkursie NBP im. Władysława Grabskiego. Karierę dziennikarską rozpoczynał w 2007 r. w dziale zagranicznym Polskiej Agencji Prasowej. Pomysłodawca i prowadzący Panelu Ekonomistów Rzeczpospolitej, prowadzący program „Prosto z Parkietu” w Parkiet TV. Absolwent ekonomii w Szkole Głównej Handlowej, studiował też filozofię na Uniwersytecie Warszawskim.

W lutym br. serwis money.pl był liderem w kategorii biznes i finanse - według badania Mediapanel miał ponad 10 mln użytkowników. 

Dołącz do dyskusji: Nowa strategia money.pl. Dołączają dziennikarze z „Dziennika Gazety Prawnej” i „Rzeczpospolitej”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nn
Gratulacje z DGP, świetny ruch
odpowiedź
User
Okopowa
Przyszli rozwiązać zagadkę Krzysztofa Suwarta?
odpowiedź
User
biznes
Przyszli rozwiązać zagadkę Krzysztofa Suwarta?
Przednia odpowiedź, taka w stylu goniących kretynów
odpowiedź