SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Monnari daje Gino Rossi już tylko 12 mln zł w gotówce za Simple

Monnari Trade znacząco obniżyło ofertę zakupu 100 proc. akcji spółki Simple Creative Products od Gino Rossi.

Sklep SimpleArticle

Pierwsza oferta Monnari Trade z lutego 2018 r. opiewała na 46-50,5 mln zł. Teraz spółka odzieżowa obniżyła swoją propozycję do 12 mln zł. Powodem jest znaczące pogorszenie wyników finansowych osiągniętych przez Simple od momentu złożenia pierwszej oferty.

W oddzielnym komunikacie Gino Rossi poinformowało, że proponowana przez Monnari cena (equity value) oznacza cenę, za którą zostanie przejęte 100 proc. akcji Simple wraz z zadłużeniem. Spółka podała, że na potrzeby transakcji określono referencyjny poziom zadłużenia netto w kwocie 19,9 mln zł, w związku z czym referencyjny poziom enterprise value transakcji wynosiłby 31,9 mln zł. Określono również referencyjny poziom kapitału obrotowego netto w wysokości 4,6 mln zł.

"Ostateczna cena sprzedaży w przypadku zawarcia umowy będzie podlegała korekcie o zmiany w kapitale obrotowym oraz długu netto w stosunku do ich referencyjnych poziomów" - podało Gino Rossi.

Wszystko zależy od długu Simple

Jak poinformowano, obecna cena nabycia została określona przy założeniu, że w dniu zamknięcia transakcji nie ulegną pogorszeniu przede wszystkim skorygowany dług netto oraz skorygowany kapitał obrotowy netto.

Oprócz ceny na poziomie 12 mln zł za Simple, główne warunki aktualnej oferty Monnari Trade to: zwolnienie akcji Simple z obciążających je zastawów rejestrowych i finansowych oraz wszelkich innych obciążeń (jeżeli takie istnieją lub zaistnieją do dnia zawarcia umowy sprzedaży), uzyskanie przez sprzedającego wszystkich wymaganych zgód na sprzedaż akcji Simple na rzecz Monnari, podpisanie porozumienia z Bankiem PKO BP (kredytodawca Simple) odnośnie zasad dalszego finansowania Simple, rozliczenie wszelkich należności handlowych Simple z grupą kapitałową Gino Rossi przed zawarciem umowy sprzedaży oraz pozostanie obecnych członków zarządu Simple na swoich stanowiskach przez okres kolejnych 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy sprzedaży.

Gino Rossi poinformowało w komunikacie, że zarząd spółki podejmie decyzję o dalszych krokach w zakresie negocjacji z Monnari po przeanalizowaniu przedmiotowej oferty.

Spółka Monnari Trade istnieje od 2000 r., a od 2006 r. jest notowana na GPW. W 2017 r. jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 147 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Monnari daje Gino Rossi już tylko 12 mln zł w gotówce za Simple

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
przykład książkowy jak dobić firmę.
odpowiedź