SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Multimedia Polska rezygnuje z GPW. „Za mało zgłoszeń na akcje”

Sieć kablowa Multimedia Polska nie wejdzie ponownie na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka zrezygnowała z oferty publicznej, bo nie uzyskała tylu zgłoszeń na akcje, na ile liczyła.

Article

- Akcjonariusze sprzedający, w uzgodnieniu z wyłącznym globalnym koordynatorem i po konsultacji z współprowadzącym księgę popytu zdecydowali, iż (…) odstępują od przeprowadzenia sprzedaży akcji oferowanych w ramach oferty. Powyższa decyzja podyktowana jest niemożliwością uzyskania satysfakcjonującej liczby zgłoszeń na akcje oferowane w ramach budowania księgi popytu, pomimo intensywnej interakcji z inwestorami instytucjonalnymi i istnienia zainteresowania z ich strony - podała spółka w komunikacie.

W związku z tą sytuacją Multimedia zdecydowały się na rezygnację z ubiegania się o dopuszczenie akcji do obrotu na rynku podstawowym prowadzonym przez GPW. Spółka podała, że „złożone zapisy na akcje oferowane zostaną uznane za nieważne”. Płatności za nie mają zostać zwrócone wpłacającym w ciągu dwóch tygodni.

Operator informuje, że posiada szereg atrakcyjnych planów biznesowych, które będą przedmiotem dalszych działań związanych z jej rozwojem. - Spółka z ufnością patrzy w przyszłość dynamicznego polskiego rynku telekomunikacyjnego i będzie kontynuować przyjętą strategię swojego rozwoju - czytamy w komunikacie.

Oferta publiczna Multimediów obejmowała akcje sprzedawane przez obecnych akcjonariuszy operatora, czyli firmy M2 Investments Limited (to większościowy udziałowiec sieci, którego kontrolują Tomek Ulatowski oraz Ygal Ozechov), Tri Media Holdings Limited, Dunaville Trading Limited oraz Collegium Anetta Kolasińska i Wspólnicy. W ramach oferty publicznej operator chciał sprzedać do 45.157.646 akcji zwykłych serii A. Cena maksymalna wynosiła 21 zł za akcję, co oznacza, że maksymalna wartość oferty uplasowała się na poziomie ponad 948 mln zł.

Spółka Multimedia Polska była już w przeszłości notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W wyniku porozumienia jej większościowych akcjonariuszy w sierpniu 2011 roku został ogłoszony przymusowy wykup akcji firmy. Operator zniknął ostatecznie z warszawskiego parkietu w listopadzie 2011 roku.

Natychmiast po pojawieniu się informacji o wycofaniu Multimediów z GPW zaczęto spekulować na temat sprzedaży firmy. Poszukiwanie inwestora nie przyniosło jednak skutku.

Multimedia Polska oferuje usługi telewizji, dostępu do internetu oraz telefonii stacjonarnej i mobilnej. Sieć na koniec marca br. miała 827 500 abonentów (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Multimedia Polska rezygnuje z GPW. „Za mało zgłoszeń na akcje”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mikołaj
Odmowa publikacji
9 11
odpowiedź
User
,,konsolidacja,, w/g Multi-mędów
Tak traktuje się firmy które zostały zbudowane na ludzkiej krzywdzie nikt ich nie chce kupić nikt nie chce akcji . Korumpowanie prezesów SM i przejmowanie sieci osiedlowych wykupowanie sieci od właścicieli strasząc ich nakładką na ich sieć, nielegalne puszczanie za darmo kanałów filmowych do czasu upadku konkurenta. Parszywe i tchórzliwe donosy do nadzoru budowlanego lista długa jest...
14 9
odpowiedź
User
Inwestor
Nigdy nie kupuje akcji małej firmy która się zwija a opowiadanie bajek o sprzedaży prądu, gazu może a nawet i wody... :) traktuje jako oznakę drgawek.
13 8
odpowiedź
User
Jak poprzednio
Pewnie chcieli sprzedać po 21zł a skupić wszystkie po 10 zł
8 8
odpowiedź
User
Andrzej z Malborka
826,000 abonentów... wow! chyba razem ze mną (zrezygnowałem 2 lata temu) u mnie na bloku 80% ludzi przeszło z kabla na dvb naziemną.
8 8
odpowiedź