SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio przygotowuje na 24 grudnia relacje z granicy Polski z Białorusią

W wigilię Świąt Bożego Narodzenia reporterzy radiowej Jedynki i Trójki, a także Informacyjnej Agencji Radiowej, odwiedzą z żołnierzy chroniących wschodnią granicę Polski. Radiowa akcja specjalna #Murem za polskim mundurem obejmować będzie m.in. rozmowy z wojskowymi i i funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz ich rodzinami, a także emisję dedykowanych im życzeń i kolęd.

Article

Polskie Radio deklaruje, że przedsięwzięcie ma być formą wsparcia dla żołnierzy i funkcjonariuszy. W wigilijny piątek 24 grudnia reporterzy Trójki w ramach akcji Polskie Radio #Murem za polskim mundurem spotkają się z żołnierzami i strażnikami granicznymi w obozowisku w Terespolu. – Będziemy rozmawiać nie tylko z mundurowymi, ale również z ich bliskimi. W tym szczególnym dniu chcemy towarzyszyć rodzinom, których rozdzieliła trudna służba – mówi Marcin Wąsiewicz, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia. Na tej antenie posłuchać będzie można – w godz. 13.00-15.00 – relacji i życzeń dla żołnierzy. Będą oni mieli również okazję porozmawiać za pośrednictwem anteny ze swoimi bliskimi.  

– Nasza wigilijna akcja to ukłon w stronę tych, którzy spędzą święta chroniąc wschodniej granicy Polski oraz ich rodzin – dodaje Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia. Antena ta zorganizowała w listopadzie specjalną akcję „Piosenki dla żołnierzy”. W wigilię dziennikarze Jedynki odwiedzą miejscowość Nowa Łuka koło Hajnówki. Materiałów reporterskich ze spotkania z żołnierzami, ale również rozmów ich rodzinami, będzie można posłuchać w godz. 15.00-17.00.

Materiały reporterskie z granicy polsko-białoruskiej przygotują również dziennikarze Informacyjnej Agencji Radiowej. Specjalna, świąteczna akcja antenowa Polskiego Radia w wigilijny piątek będzie też do śledzenia na portalu Polskieradio24.pl i mediach społecznościowych nadawcy.

W akcję #Murem za polskim mundurem włączyła się także Telewizja Polska, która na początku grudnia zorganizowała koncert poparcia dla żołnierzy. Jak podaje Nielsen Audience Measurement, koncert był jednym z hitów telewizyjnych tygodnia 29 listopada - 5 grudnia. Zobaczyło go ponad 3 mln widzów (w tym czasie co piąty widz miał włączoną TVP1 - 21,56 proc.). Transmisja zajęła czwarte miejsce w zestawieniu wszystkich programów telewizyjnych oglądanych przez osoby w wieku 4+.

W ub.r. Polskie Radio osiągnęło wzrost przychodów o 9,45 proc. do 346,99 mln zł. Wpływy marketingowe skurczyły się o 33 proc., za to środki z abonamentu rtv i rekompensaty wzrosły o 27 proc., stanowiąc już 80,5 proc. budżetu nadawcy. Natomiast koszty zwiększyły się o 0,4 proc. do 326,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio przygotowuje na 24 grudnia relacje z granicy Polski z Białorusią

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
...
Myślę, że większość słuchaczy będzie zadowolona. Może nawet wszyscy. A to jest jednak z trzydzieści osób!
odpowiedź
User
wsłuzbiepartii
Mhmmm i będzie jak z koncertem życzeń. Na linii rozczulone dziadersy wspominające wojsko w służbie komunie. Żenada.
odpowiedź
User
co
Takie akcje nie mają nic, ale to nic wspólnego z szacunkiem do ludzi, do munduru, do obywateli. Mają przede wszystkim mydlić oczy społeczeństwu. I lansować skompromitowanych polityków rządzącej partii. Niech oddadzą swoje diety, niech misia kurska nie posyła po czekoladki za pieniądze obywateli, niech nie handlują działkami, nie robią interesów kosztem państwa, niech nie ustawiają w zarządach rodzin, konkubentów, a pani K. niech spada do pierdla za niegospodarność. Robią propagandę pod swoją pazerność i arogancję. Później taka nabotoksowana K. z krzyżem na szyi będzie się lansowała w białym garniturku. Ludzi nie stać na lekarstwa, na chleb, odbierane są im renty, niepełnosprawnym uprawnienia, a hipokrytka będzie pierniczyła o pomocy. Prawie dwa lata patologii za ciężkie pieniądze. Bezczelny babsztyl.
odpowiedź