SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Na rynku walutowym koniec tygodnia był spokojny, choć złoty sporostracił

W piątek na rynku złotego po porannym umocnieniu krajowej waluty,przez znaczną część dnia obserwowaliśmy testowanie wsparcia 3,80 zaeuro. Ostatecznie złoty

"Kurs kilkukrotnie spadał poniżej tego poziomu, jednak nie byłto trwały ruch i notowania szybko wracały wyżej. Wahania byłyjednak ograniczone, w ciągu dnia para euro/złoty poruszała się wprzedziale 3,79-3,84. Rynek był jednak bardzo płytki i zamykanepozycje na koniec tygodnia sprawiły, że złoty osłabił się o kolejnekilka groszy, testując po godzinie 16:00 poziom 3,88" - powiedziałanalityk TMS Brokers, Mikołaj Kusiakowski.

Analityk dodał, że podobnie sytuacja kształtowała się na parzedolar/złoty, która w ciągu dnia zachowywała się względniestabilnie, a dopiero po południu doszło do wyraźnego osłabieniazłotego i zwyżki notowań do poziomu 3,09.

"Obecnie inwestorzy oczekują na rozwój sytuacji na rynkueurodolara i światowych parkietach, a także na decyzję RadyPolityki Pieniężnej odnośnie stóp procentowych. Spekuluje się, żemoże dojść do cięcia kosztu pieniądza, jednak szanse na taki ruchsą ograniczone i bardziej prawdopodobny scenariuszem jestłagodzenie polityki monetarnej na początku 2009 roku" - tłumaczyKusiakowski.

W jego opinii brak przekonania co do cięcia stóp jeszcze wlistopadzie widać chociażby na rynku długu, który dzisiajpraktycznie zamarł. Paradoksalnie jednak obniżka stóp może weprzećzłotego przynajmniej w krótkim okresie, ze względu na zwiększonezakupu polskiej waluty przez inwestorów zagranicznych.

"Wartość krajowej waluty będzie jednak w znacznej mierzeuzależniona od sytuacji na rynkach bazowych. Kurs euro/dolara wdalszym ciągu znajduje się w konsolidacji, jednak rozstrzygnięciewisi w powietrzu. Dzisiaj testowane było górne ograniczenietrójkąta, wczoraj wieczorem natomiast przetestowana była dolnabariera" - dodaje analityk TMS.

Kusiakowski przekonuje, że gdy nastąpi wybicie, ruch powinienbyć bardzo dynamiczny, a być może kierunek zmian utrzyma się nawetdo końca roku. Istotne jest jednak wyjaśnienie sytuacji nagiełdach, ale w tej chwili wciąż panuje tam niepewność.

W piątek o godz. 17.40 euro kosztowało 3,8743 zł, a dolar -3,0910 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2535.

W piątek. ok. godz. 10:00 inwestorzy płacili za jedno eurośrednio 3,8157 zł, a za dolara 3,0454 zł. Kurs euro/dolar wynosił1,2525.

W czwartek ok. godz. 17:30 za euro płacono średnio 3,8475 zł, aza dolara 3,0685 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2538.

Dołącz do dyskusji: Na rynku walutowym koniec tygodnia był spokojny, choć złoty sporostracił

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl