SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Subbotko, Rigamonti, Cieśla, Krzymowski i Parafianowicz z szansami na Nagrodę im. Dariusz Fikusa

W tegorocznej edycji Nagrody im. Dariusza Fikusa nominowani zostali Donata Subbotko z „Gazety Wyborczej”, Magdalena Rigamonti i Zbigniew Parafianowicz z „Dziennika Gazety Prawnej” oraz wspólnie Wojciech Cieśla i Michał Krzymowski z „Newsweek Polska”.

Article

Donata Subbotko została nominowana za wywiady „Bezczelny jestem trochę” i „Jestem Polakiem, znaczy jestem coś wart”, Magdalena Rigamonti - za cykl wywiadów „Stan wojenny”, „Dzwonili politycy. Nie dam im się zagarnąć” oraz „Zasady są jasne - wygrała ta partia i morda w kubeł”, Wojciech Cieśla i Michał Krzymowski - za artykuł „Klimat Ziobry”, a Zbigniew Parafianowicz - za tekst „Tupolewizm na pokładzie embraera”.

Laureat zostanie ogłoszony na gali 19 września br. w Warszawie. W ub.r. Nagrodę im. Dariusz Fikusa otrzymały Iwona Szpala i Małgorzata Zubik z „Gazety Wyborczej” za artykuły dotyczące reprywatyzacji, a nagrodę specjalną - Piotr Pacewicz z OKO.press.

W tegorocznej edycji nagrodę specjalną przyznano Dominice Kozłowskiej, redaktor naczelnej miesięcznika „Znak”. - Za odświeżenie i wzbogacenie formuły pisma, nawiązanie do najlepszych jego tradycji z jednoczesnym otwarciem na młodych autorów i odważne podejście do poruszanych tematów - czytamy w uzasadnieniu.

Laureatów nagród wybiera kapituła, której członkami są Jerzy Baczyński z „Polityki”, Bogusław Chrabota z „Rzeczpospolitej”, Łukasz Fikus (syn Dariusza Fikusa), Krzysztof Jedlak z „Dziennika Gazety Prawnej”, Marcin Lewicki z Press Club Polska, Piotr Mucharski z „Tygodnika Powszechnego”, Paweł Siennicki z „Polska The Times” i Rafał Zakrzewski z „Gazety Wyborczej”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Subbotko, Rigamonti, Cieśla, Krzymowski i Parafianowicz z szansami na Nagrodę im. Dariusz Fikusa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl