SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mercedes-Benz Bank i Cisco Poland najlepszymi miejscami pracy w Polsce

Instytut Great Place to Work w Polsce ogłosił listę najlepszych miejsc pracy w naszym kraju. W tym roku w dwóch kategoriach – firm średnich i dużych - wyróżniono 25 organizacji. Wśród firm średnich, zatrudniających poniżej 500 osób, liderem został Mercedes-Benz Bank, natomiast w kategorii firm dużych, zatrudniających powyżej 500 osób, pierwsze miejsce zajęło Cisco Poland.

Article

W ramach dziesiątej edycji konkursu do badania przystąpiło 113 firm, zatrudniających łącznie ok. 60 tys. pracowników. Wśród nich 43 firmy zdecydowały się na udział w badaniu po raz pierwszy. Dla ósemki debiutantów ta decyzja zaowocowała miejscem na liście, a pozostałych 17 laureatów to firmy, które już gościły w zestawieniu w poprzednich edycjach.

Na tegorocznej liście na uwagę zasługuje wciąż niezwykle silna pozycja branży IT: w kategorii firm dużych 6 pierwszych miejsc należy do organizacji z tego sektora. W całym zestawieniu licznie reprezentowana jest także branża usług profesjonalnych oraz firm działających w sektorze handlu detalicznego (po 5 firm).

Z analizy wyników ankiety pracowniczej, które w standardzie badawczym Great Place to Work wpływają w 2/3 na finalną ocenę firmy, ale także z danych ogólnopolskiego sondażu, wynika, że dla pozytywnej oceny miejsca pracy kluczowe znaczenie mają następujące aspekty: przeświadczenie, że firma prowadzona jest w etyczny i uczciwy sposób, poczucie, że kierownictwo dostrzega w pracowniku człowieka i że każdy jest traktowany jako pełnoprawny członek zespołu, bez względu na zajmowane stanowisko. Podczas gdy w firmach reprezentujących średnią krajową pozytywne oceny w kluczowych aspektach kształtowały się na poziomie od 49% do 55%, to w przypadku laureatów listy odsetek pozytywnych odpowiedzi wynosił 80% i więcej.

Podczas uroczystej gali wręczone zostały także dodatkowe wyróżnienia. 3 firmy - Akamai Technologies, Objectivity i Sii Polska - otrzymały tytuł "Najlepszego Miejsca Pracy dla Millenialsów". Od przyszłego roku Great Place to Work w Polsce planuje wprowadzić osobny ranking promujący miejsca pracy szczególnie przyjazne dla pracowników z pokolenia Y, czyli dla młodych ludzi urodzonych po 1980 r.

Kolejnym specjalnym wyróżnieniem był tytuł Rzecznika Standardu Etyki, które otrzymały 22 firmy spośród tegorocznych laureatów (były to firmy, które na etapie badania zadeklarowały chęć ubiegania się o to dodatkowe wyróżnienie). Tytuł Rzecznika Standardu Etyki jest przyznawany przez partnera strategicznego gali Great Place to Work – Global Compact Network Poland - tym firmom, które chcą nie tylko rozwijać u siebie wyjątkowe relacje z pracownikami, ale także budować trwałą przewagę konkurencyjną w oparciu o transparentne zasady biznesowe, wiarygodność i wzajemną odpowiedzialność.

Dołącz do dyskusji: Mercedes-Benz Bank i Cisco Poland najlepszymi miejscami pracy w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl