SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Największy udziałowiec Play zastawił akcje telekomu warte 2 mld zł. „Świadczy to o zaangażowaniu w inwestycję”

Kenbourne Invest, spółka będąca największym udziałowcem Play Communications dokonała zastawienia 60 mln akcji telekomu. Według obecnego kursu giełdowego wartość zastawu wynosi ok. 2 mld zł, nie wiadomo do czego ma służyć to zabezpieczenie. - To, że udziałowiec zastawia, a nie sprzedaje nasze akcje świadczy o jego nieustającym zaangażowaniu w inwestycję - komentuje Play w komunikacie przesłanym Wirtualnemedia.pl.

Article

Kenbourne Invest to spółka zależna funduszu Novator należącego do islandzkiego finansisty Thora Bjorgolfssona, jednego z założycieli sieci komórkowej Play.

Obecnie Kenbourne Invest jest największym udziałowcem Play Communications, posiada 30,07 proc. akcji spółki, nieco mniejszy jest udział Tellerton Investments Limited (29,17 proc.).

W komunikacie giełdowym spółka Play Communications poinformowała, że została powiadomiona o zastawieniu przez Kenbourne Invest 60 mln jej akcji. Według dokumentów transakcji dokonano 2 lipca br.

Opublikowane dane oznaczają, że podległa Thorowi Bjorgolfssonowi spółka zastawiła 79 proc. posiadanych przez siebie akcji Play, co stanowi 23,6 proc. wszystkich walorów telekomu.

Według zmieniających się nieznacznie codziennych kursów akcji Play pakiet podlegający zastawowi jest warto ok. 2 mld zł. Na razie nie ma żadnych informacji na temat tego, na co miałyby zostać przeznaczone pieniądze pozyskane z zastawu. Branżowe media spekulują, że środki mogą pójść na inwestycje w technologię 5G w innych należących do funduszu Novator sieciach komórkowych – islandzkiej Nova lub działającej w Chile sieci WOM.

W odpowiedzi na pytania Wirtualnemedia.pl Play przyznaje, że także nie ma wiedzy dotyczącej planów jednego ze swoich akcjonariuszy dotyczących pieniędzy pozyskanych z zastawu. Oficjalnie jednak nie wydaje się zaniepokojony przeprowadzoną przez Kenbourne Invest transakcją.

- Nie komentujemy działań podejmowanych przez naszych udziałowców, ponieważ nie mamy wiedzy w tym temacie. Natomiast z naszej perspektywy fakt, że udziałowiec zastawia, a nie sprzedaje nasze akcje świadczy o jego nieustającym zaangażowaniu w inwestycję – zapewnia Play w przesłanym do nas krótkim komunikacie.

W pierwszym kwartale br. Play Communications zanotował wzrost przychodów o 3 proc. do 1,686 mld zł oraz zysku netto o 39,7 proc. do 214 mln zł. Na koniec marca firma miała 12,666 mln aktywnych użytkowników, o 2,3 proc. więcej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Największy udziałowiec Play zastawił akcje telekomu warte 2 mld zł. „Świadczy to o zaangażowaniu w inwestycję”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl