SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sakiewicz promuje Narodowy Marsz Papieski. Zebrano już 60 tys. zł

Należące do Tomasza Sakiewicza media promują Narodowy Marsz Papieski, który ma odbyć się w niedzielę 2 kwietnia. Na platformie Zrzutka.pl na jego organizację zebrano już 60 tys. zł (33 proc. zakładanej kwoty).

(screen: YouTube/Telewizja Republika) Article

Fundacja Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny organizuje w Niedzielę Palmową (2 kwietnia, czyli w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II) Narodowy Marsz Papieski, jako „wspólne świadectwo (…) ufności wobec świętego Jana Pawła II”.

Na platformie Zrzutka.pl utworzono zbiórkę środków na organizację marszu. Jak napisano, największe koszty to profesjonalne nagłośnienie, druk plakatów i banerów, dystrybucja materiałów promocyjnych oraz ochrona i zabezpieczenie wydarzenia.

Do soboty rana zebrano prawie 60 tys. zł z zakładanych 180 tys. zł, czyli 33 proc. całej kwoty. Cel wsparło 557 osób.

Organizatorzy piszą, że „dziś mierzymy się z próbami podważenia jego [Jana Pawła II – red.] świętości i zasług dla Kościoła i Ojczyzny”. Prawdopodobnie chodzi o materiał Marcina Gutowskiego „Franciszkańska 3” wyemitowany w TVN24 oraz książkę Ekkego Overbeeka „Maxima culpa”, które traktowały o tuszowaniu zjawisk pedofilii w polskim Kościele katolickim i roli, jaką miał w tym odegrać przyszły papież jeszcze jako metropolita krakowski.

Wydarzenie jest promowane w mediach należących do Tomasza Sakiewicza, m.in. w Telewizji Republika czy serwisie Niezalezna.pl. „Ty kiedyś uratowałeś nas, a teraz my przypomnimy światu, jak wielkim autorytetem jesteś, Ojcze Święty!” - napisał na łamach tego drugiego Jan Przemyłski. „Przez lata dorobek i dziedzictwo Jana Pawła II były niepodważalne, jednak w ostatnich tygodniach wątpliwi »eksperci« mediów lewicowo-liberalnych postanowili przeprowadzić zmasowany atak na autorytet papieża Polaka. Na to jednak nie ma zgody” - dodał.

Narodowy Marsz Papieski odbędzie się 2 kwietnia

Marsz ma odbyć się w najbliższą niedzielę 2 kwietnia na ulicach Warszawy. Rozpocznie się o godz. 11 na rondzie Dmowskiego, trasa poprowadzi ulicami Marszałkowską, Królewską i Krakowskim Przedmieściem na pl. Zamkowy i do archikatedry św. Jana Chrzciciela. Tam o 12.30 odprawiona zostanie msza.

Parafie, a także kluby „Gazety Polskiej” (tygodnik również należy do Sakiewicza), organizują przejazdy do stolicy. Organizatorzy wystąpili do władz miasta o darmowy transport publiczny w dniu marszu.

Organizatorzy spodziewają się kilkudziesięciu tysięcy uczestników. Marsze odbędą się także w Krakowie i Szczecinie.

W okresie od 1 do 14 marca temat Jana Pawła II wygenerował 377 mln potencjalnego zasięgu w sieci, 2,8 mln interakcji oraz ponad 6,7 tys. publikacji redakcyjnych - wynika z danych Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych.

Dołącz do dyskusji: Sakiewicz promuje Narodowy Marsz Papieski. Zebrano już 60 tys. zł

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kamil
Marsz ukrywania sprawców pod.ofilii w kościele?!
29 6
odpowiedź
User
wtepędy
Marsz ukrywania sprawców pod.ofilii w kościele?!

Czytaj ze zrozumieniem artykuł żeby bzdur nie pleść!
5 26
odpowiedź
User
do cb
Skoro zebrano 1/3, a marsz jest jutro, to chyba zebrano DOPIERO a nie JUŻ 60 tysięcy?
18 3
odpowiedź