SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Narzędzie do pozyskiwania danych osobowych

Euro RSCG Marketing House wraz z Digital One tworzy narzędzie do pozyskiwania danych osobowych.

Odbywa się to na zlecenie EHS Brann Discovery – specjalisty w zakresie danych w EURO RSCG 4D z Wielkiej Brytanii – podano w komunikacie.

Narzędzie ma posłużyć do pozyskiwania cennych dla marketera danych osobowych i odpowiedzi na pytania lifestyle’owe osób korzystających z wybranych stron WWW. Mechanika zdobywania informacji oparta została na komunikacji interaktywnej oraz między innymi wykorzystaniu narzędzi interaktywnych zachęcających do działania (tzw. incentivized banners), prowadzących do podstron projektu. Specjalnie przygotowana podstrona ma zawierać formularz służący do zebrania kluczowych danych.

W ramach realizacji projektu przygotowany będzie również mechanizm skłaniający internautów do udostępnienia danych – tworzą go e-vouchery pozwalające na zniżkowe zakupy w sklepach internetowych oraz możliwość udziału w loterii. Twórcy projektu Euro RSCG Marketing House oraz Digital One zastosowali w nim także funkcję Member get Member, która umożliwi zaproszenie przyjaciela. Mechanizm uruchamiany jest w przypadku negatywnego wyniku weryfikacji podanych informacji. Dzięki niemu marketer ma większą szansę pozyskania danych kolejnej osoby.

Głównymi zaletami narzędzia są niskie koszty i krótkie terminy wdrożenia, wynikające z jego uniwersalności. Ponadto narzędzie pozwala na wykorzystanie go przez marketera do analizy rynku już na etapie tworzenia oferty dla klientów. Daje również możliwość konfiguracji połączeń pomiędzy dowolnymi dostawcami stron o dużej odwiedzalności i o określonej tematyce a dowolnymi kupcami danych, jak również możliwość definiowania podstron dla każdej konfiguracji "dostawca strony-kupiec danych" zgodnie z założeniem projektu. Dodatkowo dzięki specjalnej konstrukcji systemu, bardzo szybko można go uruchomić na użytek kolejnego projektu - czytamy w informacji przesłanej Wirtualnemedia.pl

Przemysław Orłowski – Managing Director w Euro RSCG Marketing House, zapytany o to, dlaczego EHS Brann Discovery zwróciła się do Euro RSCG w Polsce z propozycją przygotowania narzędzia, odpowiada: przedstawiciele EHS Brann postanowili wykorzystać wyspecjalizowane kompetencje oferowane przez poszczególne agencje z grupy EURO RSCG, w tym przypadku EURO RSCG Marketing House i Digital One. Dla EURO RSCG na całym świecie niezwykle istotne jest budowanie więzi i czerpanie z międzynarodowych doświadczeń grupy. W tym przypadku wzięto oczywiście pod uwagę nasze zasoby i doświadczenie w tworzeniu tego typu produktów. Nie bez znaczenia jest też fakt, że tego typu projekty realizowane w Polsce są bardziej efektywne niż realizacja podobnych wdrożeń w Wielkiej Brytanii.

EHS Brann Discovery to agencja specjalizująca się w marketingu bazodanowym, e-marketingu, planowaniu i konsultingu wewnątrz EURO RSCG 4D w Wielkiej Brytanii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Narzędzie do pozyskiwania danych osobowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl