SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Nasz Dziennik” zamieścił wzór zgłoszenia do prokuratury plakatu PO, na którym „Rydzyk wziął 94 mln zł dotacji”

Na kolejnym plakacie Platformy Obywatelskiej krytykującym premie i dotacje przyznawane przez obóz rządzących znalazł się o. Tadeusz Rydzyk. - Atakowali i atakują nas cały czas przeróżnymi kłamstwami, a najbardziej tym, jaki to rzekomo jestem bogaty. To wszystko miało służyć temu, żeby zniechęcić ludzi, żeby nie utrzymywali naszych katolickich mediów - skomentował o. Tadeusz Rydzyk. A „Nasz Dziennik” zachęca czytelników, żeby zgłaszali plakat do prokuratury.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, fot. PAP / Tytus Żmijewski Article

Platforma Obywatelska od kilku tygodni prowadzi kampanię billboardową, w której wytyka różnym osobom z obozu rządzącego (na czele z ministrami) otrzymane przez nich premie, nagrody i dotacje. Na nowym plakacie umieszczono wizerunek o. Tadeusza Rydzyka z napisem, że „wziął 94 mln zł dotacji”.

W tej kwocie zawarte jest m.in. 26 mln zł dotacji na projekty geotermalne, które Fundacji Lux Veritatis (nadającej też Telewizję Trwam) przyznał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach ugody sądowej.

Do tego plakatu ojciec Tadeusz Rydzyk odniósł się w wywiadzie w piątkowym wydaniu „Naszego Dziennika”. - Ostrzegał mnie przed tym szwajcarski ksiądz, który powiedział: „Tadeusz, oni ciebie zabiją!”. Zaskoczony tym zapytałem: „A w jaki sposób?”. „Odbiorą ci przez media dobre imię. Oni ci tego nie darują. Ja ich znam” - skomentował założyciel Radia Maryja, Telewizji Trwam i „Naszego Dziennika”.

Stwierdził, że rocznie dochodzi do ok. trzech tysięcy ataków w prasie na Radio Maryja. - Atakowali i atakują nas cały czas przeróżnymi kłamstwami, a najbardziej tym, jaki to rzekomo jestem bogaty. To wszystko miało służyć temu, żeby zniechęcić ludzi, żeby nie utrzymywali naszych katolickich mediów. Oni chcą ludziom wmówić, że my, bracia, opływamy w luksusy kosztem naszych darczyńców - ocenił o. Rydzyk.

Przypomnijmy, że w lutym ub.r. „Wprost” oszacował, że wartość rynkowa podmiotów związanych z o. Tadeuszem Rydzykiem wynosi ok. 340 mln zł, co dałoby redemptoryście 83. miejsce na zeszłorocznej liście najbogatszych Polaków przygotowywanej przez tygodnik.

W odpowiedzi o. Rydzyk podkreślił, że te przedsięwzięcia nie są jego prywatną własnością. - Czy Radio Maryja, TV Trwam nadające na cały świat, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, wydawnictwa, świątynia – wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II, wszystkie wydawane pisma, książki, „Nasz Dziennik” – czy to prywatna własność kogokolwiek z nas tu posługujących? Obserwujcie nas, ile godzin, dni i nocy pracujemy, służymy. I to bez grosza zapłaty, bo przecież jesteśmy zakonnikami - stwierdził.

Kilka miesięcy później redemptorysta podkreślił, że podmioty, które założył, wbrew tezom polityków opozycji nie są utrzymywane przez obecny rząd, tylko przez odbiorców. Skarżył się też, że w „Naszym Dzienniku” i Telewizji Trwam jest mało reklam spółek Skarbu Państwa.

- Strona liberalno-lewicowa również chce tworzyć „media katolickie”, ale tylko według ich wizji. Przykładem takich działań było utworzenie kanału Religia TV przez grupę ITI, w której jest TVN. I dlatego jest prowadzony tak ostry atak na media, na które oni nie mają wpływu - dodał o. Tadeusz Rydzyk w piątkowym „Naszym Dzienniku”. - A mówienie o pieniądzach jest najbardziej chwytliwe. Nie możemy zapominać, że duży wpływ na lewicę ma także masoneria. O działaniach masonerii rozmawiałem kiedyś z przewodniczącym komisji przy Episkopacie Niemiec i powiedział mi, że komisja stwierdziła jedno: z nimi nie ma dialogu - mówił redemptorysta - zaznaczył.

W „Naszym Dzienniku” przy tekście krytykującym plakat PO zamieszczono wzór pisma, który można przesłać do prokuratury, zawiadamiając, że przygotowanie i ekspozycja billboardu mogą być czynami karalnym. Dlaczego? Na plakacie bezprawnie wykorzystano wizerunek o. Rydzyka oraz zamieszczono nieprawdziwe i krzywdzące go informacje - czytamy we wzorze pisma.

W tekście zaznaczono, że wzór tego pisma „każdy z nas może wysłać do prokuratury w sprawie ścigania autorów kłamstw, których celem jest podważenie zaufania społecznego do o. Tadeusza Rydzyka”.

 

Dołącz do dyskusji: „Nasz Dziennik” zamieścił wzór zgłoszenia do prokuratury plakatu PO, na którym „Rydzyk wziął 94 mln zł dotacji”

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
racz nam wrócić Panie
Bizancjum dojnej zmiany...
54 21
odpowiedź
User
dojnazmiana
spokojnie, bezdomni pewnie przekazali jeszcze więcej, ale Tadziowi ciągle mało i jest biedny
61 22
odpowiedź
User
widz555
Znajomość prawa aż oczy bolą czytać, no chyba że Father Director jest już urzędnikiem państwowym.
43 17
odpowiedź