SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W konkursie NBP Maciej Wośko Dziennikarzem Ekonomicznym Roku, „Państwo w Państwie” Redakcją Roku

W organizowanym przez Narodowy Bank Polski Konkursie im. Władysława Grabskiego tytuł Dziennikarza Ekonomicznego Roku otrzymał Maciej Wośko z „Gazety Bankowej”, a Redakcji Roku - zespół przygotowujący „Państwo w Państwie” w Polsat News. Przyznano też nagrody w sześciu kategoriach konkursowych.

Maciej WośkoArticle

Maciej Wośko został nagrodzony - jak wskazano w komunikacie - „za całokształt pracy dziennikarskiej, a zwłaszcza za umiejętność prezentowania w przystępny i ciekawy sposób skomplikowanych mechanizmów ekonomicznych oraz za powołanie do życia, wraz z redakcją ‘Gazety Bankowej’, ‘Polskiego Kompasu’, powszechnie cenionego corocznego raportu o stanie naszej gospodarki”.

Nagrodę za pracę zespołową i zarazem tytuł Redakcji Roku przyznano zespołowi przygotowującemu program „Państwo w Państwie” z Polsat News za „stworzenie wartościowego, atrakcyjnego i oczekiwanego przez wielu widzów cyklicznego programu podejmującego najważniejsze tematy ekonomiczne i społeczne”.

Ponadto przyznano nagrody i wyróżnienia w sześciu kategoriach konkursowych, do których można było zgłaszać publikacje prasowe, internetowe, radiowe i telewizyjne, które ukazały się od 20 października ub.r. do 30 sierpnia br.

Polityka pieniężna i stabilność finansowa
Nagrodzony Maksymilian Wysocki z wGospodarce.pl za artykuł „Płać jak chcesz, czyli jak mieć wybór między gotówką a innymi formami płatności” („dogłębną analizę systemu płatniczego i nieoczywiste wnioski na temat obrotu gotówkowego ze szczególnym uwzględnieniem uwarunkowań gospodarczych i społecznych”).

Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna
Nagrodzona Beata Piechowska-Olszewska z Polskiego Radia Dzieciom za cykl programów „Skarbonka” („za edukację ekonomiczną dzieci przedstawioną w atrakcyjny i łatwo zrozumiały sposób”)

Felieton lub analiza
Nagrodzony Jacek Musiał ze „Śląskiego Kuriera Wnet” za artykuł „Hipoteza ‘Paryż’: Zanieczyszczenie oceanów ważną przyczyną globalnego ocieplenia?” („za zwrócenie uwagi na ważny, a jednocześnie rzadko podnoszony problem wpływu zanieczyszczania mórz na zmiany klimatyczne”)

Wywiad
Nagrodzona Emilia Świętochowska z „Dziennika Gazety Prawnej" za artykuł „Zmuszeni do zmian” („za mistrzowskie odniesienie do naszej rzeczywistości wniosków płynących z oceny ujemnego wpływu postępu technicznego i wzrostu gospodarczego na współczesne wspólnoty zbierackie i łowieckie”)

Wyróżniony Stanisław Koczot z „Gazety Bankowej” za artykuł „Pułapki Unii Europejskiej” („za dogłębną analizę gospodarki energetycznej Polski i Unii Europejskiej. Za zwrócenie uwagi na ważny aspekt inwestycji krajowych w kontekście rozwoju gospodarczego oraz bezpieczeństwa energetycznego Polski”)

Problematyka regionalna
Nagrodzona redakcja TVP3 Rzeszów za odcinek 41 audycji „Gospodarka tu i teraz” („za dociekliwą i atrakcyjną dla widza ocenę podziału środków dostępnych w ramach unijnej polityki spójności”)

Wyróżniony Krystian Kaźmierczyk z Telewizji Republika za odcinek programu „Biznes Polska” o Krajowy Planie Odbudowy („za podjęcie tematu kluczowego dla rozwoju polskiej gospodarki, a także przedstawienie go z udziałem specjalistów reprezentujących zróżnicowane punkty widzenia”

Pandemia wyzwaniem dla krajowych finansów i gospodarki
Nagrodzona Grażyna Rakowicz z TVP3 Bydgoszcz za program „Rozliczanie śmieci” („za podjęcie tematu odbioru odpadów komunalnych, a w szczególności za dostrzeżenie biznesowego wymiaru tej działalności ważnej nie tylko dla Bydgoszczy, ale dla wielu innych polskich miast”).

Laureatów wybrała kapituła pod przewodnictwem prof. Adama Budnikowskiego. Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone na gali, podczas której prezes NBP prof. Adam Glapiński ogłosił nową edycję konkursu, pod hasłem „Wpływ szoku pandemicznego na wzrost gospodarczy i inflację”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W konkursie NBP Maciej Wośko Dziennikarzem Ekonomicznym Roku, „Państwo w Państwie” Redakcją Roku

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
W TVN24 czy Gazecie muszą mieć słabych dziennikarzy ekonomicznych że żaden nie dostał nagrody.
odpowiedź
User
luk
sami swoi, żenada
odpowiedź
User
Glapa
Dziennikarze mediów siódmego obiegu.
odpowiedź