SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Neonet bez upadłości. Sąd odrzucił wniosek

Sieć elektromarketów Neonet złożyła wniosek o upadłość, który został odrzucony przez sąd. Pod koniec ub.r. firma rozpoczęła postępowanie sanacyjne.

Sklep NeoNet, fot. materiały prasoweSklep NeoNet, fot. materiały prasowe

Według komunikatu sądowego 6 maja br. Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej odrzucił wniosek Neonetu o ogłoszenie upadłości tej spółki. Jako podstawę wskazano art. 9a Prawa upadłościowego. Przepis ten stanowi, że „nie można ogłosić upadłości w okresie od otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego do jego zakończenia lub prawomocnego umorzenia”, w związku z czym „w takim przypadku wniosek podlega odrzuceniu”.

Neonet od początku grudnia ub.r. jest w trakcie postępowania sanacyjnego. - Wniosek o upadłość został złożony w ub. roku z ostrożności procesowej przy okazji składania wniosku o restrukturyzację. Obecnie, zgodnie z oczekiwaniami Spółka jest w trakcie postępowania sanacyjnego - przekazała szefowa marketingu Neonetu Anna Walicka w odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zgadzając się na sanację Neonetu, Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej zdecydował, że działalnością spółki będą mogło zarządzać jej obecne władze, a na zarządcę wyznaczył firmę Kancelaria Restrukturyzacyjna, której jedyny członek zarządu Kamil Hajduk ma licencję doradcy restrukturyzacyjnego. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/neonet-upadlosc-sklepy-reorganizacja-postepowanie-sanacyjne

Neonet: zwolnienia i zamknięcie części sklepów

W styczniu Neonet zapowiedział, że do końca lutego zamknie 26 swoich sklepów, które nie generowały zysków. - Pracownicy likwidowanych sklepów, z którymi zostanie zakończona współpraca, zostali poinformowani o planowanych krokach, a także przysługujących im możliwościach i programach wspierających - podkreśliła firma. Wyliczyła, że zwalnianym osobom wypłaci pensje za okres wypowiedzenia i odprawy uzależnione od stażu pracy, zapewni pomoc w przygotowaniu CV i symulacji przyszłych rozmów rekrutacyjnych, a wybrani pracownicy dostaną propozycję pracy w innych działach spółki.

Po zamknięciu 26 sklepów sieć stacjonarna Neonetu nadal liczyła ponad 200 placówek. - Od początku procesu restrukturyzacji zamknęliśmy kilkadziesiąt nierentownych sklepów a mimo to jesteśmy obecni w ponad 200 lokalizacjach w całej Polsce, w których prowadzimy normalną działalność handlową oferując klientom szeroki asortyment produktów oraz atrakcyjne promocje - podkreśla Anna Walicka.

W roku obrotowym od kwietnia 2022 do marca ub.r. grupa kapitałowa NeoNet zanotowała spadek przychodów z 2,91 do 2,76 mld zł i kosztów operacyjnych z 2,89 do 2,74 mld zł. Zysk operacyjny zmalał z 25,25 do 12,4 mln zł, a przy wzroście kosztów finansowych z 12,1 do 25 mln zł rentowność netto pogorszyła się z 22,22 mln zł zysku do 1,48 mln zł straty.

Na koniec marca br. kapitały własne firmy wynosiły 211,06 mln zł, wobec 202,53 mln zł rok wcześniej.

W roku obrotowym do marca 2021 roku grupa NeoNet przy 2,82 mld zł przychodów zarobiła na czysto 31,44 mln zł, a rok wcześniej osiągnęła 2,16 mld zł wpływów i 11,16 mln zł zysku netto. Łącznie do marca ub.r. zarobiła na czysto 86,43 mln zł zysków netto. 99,5 proc. akcji NeoNetu ma prezes spółki Marek Majewski.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to okres od kwietnia 2022 do marca ub.r., a poprzedni -  od kwietnia 2021 do marca 2022 r. 
 

Dołącz do dyskusji: Neonet bez upadłości. Sąd odrzucił wniosek

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Franz
Kłamią…zamknęli o wiele więcej sklepów i zwolnili masę ludzi. Nie są w stanie ogarnąć rzeczywistości tak jak nie potrafią przeprowadzić poprawnie upadłości. Nie polecam - ani klientom, ani pracownikom.
odpowiedź