SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Pracownicy produkcji Netflixa nie mogą patrzeć się na siebie dłużej niż 5 sekund

Platforma Netflix wprowadza nową politykę bezpieczeństwa, która ma chronić pracujące na planach osoby przed napaściami na tle seksualnym. Jedną z jej zasad jest ograniczenie do 5 sekund dozwolonego czasu, przez jaki dwie osoby z tej samej produkcji mogą się na siebie wzajemnie patrzeć.

Article

Według nowych zasad, na planach produkcji Netflixa zarówno aktorzy, jak i inni pracownicy nie mogą flirtować, prosić o prywatne numery telefonów ani wymieniać spojrzeń przez dłużej niż pięć sekund.

Pracownicy wyższego szczebla firmy przeszli także specjalne szkolenie, omawiające dozwolone i niedozwolone zachowania. Przykładowo, długie patrzenie na jedną osobę uznane zostało za dziwne.

Netflix nie potwierdza ani nie zaprzecza wdrożeniu nowych zasad. W oświadczeniu przesłanym redakcji "The Independent" przedstawiciele platformy piszą - Jesteśmy dumni ze szkoleń przeciwdziałających nękaniu, jakie oferujemy w naszych produkcjach. Chcemy, aby każdy plan Netflixa był bezpiecznym i pełnym wzajemnego szacunku środowiskiem pracy - czytamy.

Pokłosie #MeToo i afery na planie "House of Cards"

Nowa polityka Netflixa została wprowadzona najpewniej w następstwie akcji #MeToo oraz afery z udziałem Kevina Spaceya. Grający prezydenta w "House of Cards" aktor został oskarżony o molestowanie seksualne przez Anthony'ego Rappa, gdy ten miał zaledwie 14 lat. Wkrótce po tym, niestosowne zachowania zarzucili mu współpracownicy z planu „House of Cards” czy pracownicy londyńskiego The Old Vic Theatre, którego Kevin Spacey był dyrektorem.

W konsekwencji, władze Netflixa zakończyły z aktorem współpracę. Nie pojawi się on już w ani jednej scenie „House of Cards”, nad którym prace na kilka miesięcy były po wybuchu afery zawieszone. Wytwórnia Sony Pictures wycięła go z filmu „Wszystkie pieniądze świata”. Kevin Spacey zapowiedział wycofanie się z życia publicznego. 

Ostatni, szósty sezon produkcji z Robin Wright w roli głównej pojawi się na Netflixie jeszcze w tym roku.

W pierwszym kwartale 2018 roku liczba subskrybentów Netflixa na całym świecie wynosiła 125 mln osób. Serwis nie podaje, ilu użytkowników korzysta z jego usług w naszym kraju.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pracownicy produkcji Netflixa nie mogą patrzeć się na siebie dłużej niż 5 sekund

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aZaliż
Nie bardzo widzę jakikolwiek powód, dla którego pracodawca miałby mi dyktować na kogo ile czasu mogę patrzeć.

Sorry, ale opisane praktyki, to właśnie jest harassment najwyższej próby.
106 4
odpowiedź
User
Nat
Lewica w akcji. Mam nadzieję, że zaraza do nas nie dotrze. Starbucks, Netfix, Facebook - trzeba omijać z daleka.
27 10
odpowiedź
User
ace
najlepiej wysyłać smsy, bo nie daj boże konwersacja może trwać dłużej niż 5 sekund , i wtedy dyscyplinarka,
14 2
odpowiedź
User
Jagna
Oto do czego prowadzi lewacka paranoja poprawności politycznej. Ta łatka skrajnej lewicowości coraz bardziej zaczyna się przyklejać do Netflixa i jego produkcji.
25 11
odpowiedź
User
ad
Takie są efekty akcji chorych feministek, których nie brakuje też w Polsce.
23 8
odpowiedź
User
Ss
Algorytmy śmierci. Im szybciej tym lepiej.
5 1
odpowiedź
User
XX
Rok 1984
19 0
odpowiedź
User
Paciaciak
Ludzie uwielbiają przechodzić ze skrajności w skrajność.
10 0
odpowiedź
User
widz555
To może identyfikatory zakładać na buty i w pracy dozwolone chodzenie tylko ze spuszczoną głową.
A jak wchodzi szef to obowiązkowo przyklęknąć.
6 0
odpowiedź
User
Bubek
Przecież te informacje wyciekły z planu nowego sezonu Black Mirror, czyli serialu który opowiada o zagrożeniach ze strony nowych technologii, współczesnego świata. Ta cała historia to AKCJA MARKETINGOWA. Jak można w ogóle uwierzyć w coś takiego??? :D
3 4
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing