SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pracownicy produkcji Netflixa nie mogą patrzeć się na siebie dłużej niż 5 sekund

Platforma Netflix wprowadza nową politykę bezpieczeństwa, która ma chronić pracujące na planach osoby przed napaściami na tle seksualnym. Jedną z jej zasad jest ograniczenie do 5 sekund dozwolonego czasu, przez jaki dwie osoby z tej samej produkcji mogą się na siebie wzajemnie patrzeć.

Article

Według nowych zasad, na planach produkcji Netflixa zarówno aktorzy, jak i inni pracownicy nie mogą flirtować, prosić o prywatne numery telefonów ani wymieniać spojrzeń przez dłużej niż pięć sekund.

Pracownicy wyższego szczebla firmy przeszli także specjalne szkolenie, omawiające dozwolone i niedozwolone zachowania. Przykładowo, długie patrzenie na jedną osobę uznane zostało za dziwne.

Netflix nie potwierdza ani nie zaprzecza wdrożeniu nowych zasad. W oświadczeniu przesłanym redakcji "The Independent" przedstawiciele platformy piszą - Jesteśmy dumni ze szkoleń przeciwdziałających nękaniu, jakie oferujemy w naszych produkcjach. Chcemy, aby każdy plan Netflixa był bezpiecznym i pełnym wzajemnego szacunku środowiskiem pracy - czytamy.

Pokłosie #MeToo i afery na planie "House of Cards"

Nowa polityka Netflixa została wprowadzona najpewniej w następstwie akcji #MeToo oraz afery z udziałem Kevina Spaceya. Grający prezydenta w "House of Cards" aktor został oskarżony o molestowanie seksualne przez Anthony'ego Rappa, gdy ten miał zaledwie 14 lat. Wkrótce po tym, niestosowne zachowania zarzucili mu współpracownicy z planu „House of Cards” czy pracownicy londyńskiego The Old Vic Theatre, którego Kevin Spacey był dyrektorem.

W konsekwencji, władze Netflixa zakończyły z aktorem współpracę. Nie pojawi się on już w ani jednej scenie „House of Cards”, nad którym prace na kilka miesięcy były po wybuchu afery zawieszone. Wytwórnia Sony Pictures wycięła go z filmu „Wszystkie pieniądze świata”. Kevin Spacey zapowiedział wycofanie się z życia publicznego. 

Ostatni, szósty sezon produkcji z Robin Wright w roli głównej pojawi się na Netflixie jeszcze w tym roku.

W pierwszym kwartale 2018 roku liczba subskrybentów Netflixa na całym świecie wynosiła 125 mln osób. Serwis nie podaje, ilu użytkowników korzysta z jego usług w naszym kraju.

Dołącz do dyskusji: Pracownicy produkcji Netflixa nie mogą patrzeć się na siebie dłużej niż 5 sekund

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aZaliż
Nie bardzo widzę jakikolwiek powód, dla którego pracodawca miałby mi dyktować na kogo ile czasu mogę patrzeć.

Sorry, ale opisane praktyki, to właśnie jest harassment najwyższej próby.
odpowiedź
User
Nat
Lewica w akcji. Mam nadzieję, że zaraza do nas nie dotrze. Starbucks, Netfix, Facebook - trzeba omijać z daleka.
odpowiedź
User
ace
najlepiej wysyłać smsy, bo nie daj boże konwersacja może trwać dłużej niż 5 sekund , i wtedy dyscyplinarka,
odpowiedź