SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netia podpisała nową 4-letnią umowę Ericssonem o wartości 368 mln zł

Netia i jej spółki zależne Telefonia Dialog oraz CDP Netia podpisały z firmą Ericsson czteroletnią umowę na świadczenie usług, zastępującą dotychczasową umowę serwisową zawartą dnia 12 sierpnia 2010 r., poinformowała spółka. Szacunkowa wartość umowy to 368 mln zł.

"Umowa obejmuje utrzymanie i zarządzanie sieciami telekomunikacyjnymi Grupy Netia oraz wsparcie w dostarczaniu usług klientom indywidualnym i biznesowym Grupy Netia. Zakres Umowy serwisowej pokrywa się z zakresem poprzedniej umowy z sierpnia 2010 r., przy czym nowa Umowa rozszerza geograficzny obszar usług, poprzez włączenie sieci telekomunikacyjnych należących do Telefonia Dialog oraz CDP Netia (poprzednio Crowley Data Poland Sp. z o.o.), spółek nabytych przez Netię w grudniu 2011 r." - czytamy w raporcie.

Infrastruktura i łącza telekomunikacyjne pozostaną własnością grupy Netia. Wszelkie działania związane z realizacją projektów inwestycyjnych będą nadal objęte odpowiedzialnością Netii. Natomiast Ericsson przejmie 190 pracowników grupy.

„Nasz kontrakt z Netią z 2006 roku był jedną z pierwszych umów Managed Services Ericssona z dostawcą stacjonarnym. Już drugi raz prolongujemy naszą współpracę z Netią w zakresie Managed Services, co tylko potwierdza, że wspólnie wypracowaliśmy wysoką jakość usług dla całej bazy konsumentów Grupy Netia, do której zaliczają się niedawno pozyskane przez firmę: Telefonia Dialog i Crowley" – powiedział prezes Ericsson w Polsce Staffan Henrikson.

"Wierzymy, że podpisany kontrakt zapewni nam jeszcze efektywniejsze i bardziej zintegrowane utrzymanie i zarządzanie sieciami Grupy Netia" - dodał prezes Netii Mirosław Godlewski.

Netia miała 9,85 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 23,05 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 544,28 mln zł wobec 401,19 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia podpisała nową 4-letnią umowę Ericssonem o wartości 368 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl