SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netia skupuje własne akcje, przeznaczy na to do 75 mln zł

Zarząd Netii zdecydował, że od piątku rozpocznie skup akcji własnych, na który może przeznaczyć do 75 mln zł. To kolejny etap programu buy-backu, który rozpoczętego w ubiegłym roku.

Netia skupuje własne akcje, przeznaczy na to do 75 mln zł

"Odkup akcji własnych w ramach Programu Odkupu rozpocznie się w dniu 18 maja 2012 r. Program Odkupu trwać będzie do dnia nabycia wszystkich akcji przeznaczonych do nabycia przez Spółkę w ramach Programu Odkupu lub do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na Program Odkupu, jednakże nie dłużej niż do dnia 2 czerwca 2013 r." - czytamy w uchwale zarządu.

Spółka przeznaczyła na bieżący etap skupu akcji do 75 mln zł.

Netia podała, że kolejny etap, który został w ostatnim czasie zatwierdzony przez radę nadzorczą, stanowi kontynuację wykupu akcji własnych przeprowadzonego w 2011 r., w ramach którego umorzono 2,5% kapitału akcyjnego spółki. Teraz Netia może skupić akcje stanowiące do 3,5% kapitału. O planie rozpoczęcie kolejnego etapu skupu akcji własnych spółka informowała 15 maja w raporcie za I kw.

Akcje są skupywane w celu umorzenia.

Netia miała 9,85 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 23,05 mln zł straty rok wcześniej.  Skonsolidowane przychody wyniosły 544,28 mln zł wobec 401,19 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia skupuje własne akcje, przeznaczy na to do 75 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl