SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netia zapowiada wzrost przychodów

Netia SA prognozuje osiągnięcie ok. 900 mln zł przychodów w 2004 roku

Netia SA prognozuje osiągnięcie ok. 900 mln zł przychodów w 2004 roku wobec 700 mln zł uzyskanych w 2003 roku, natomiast docelowa marża EBITDA ma kształtować się na poziomie 35%, powiedział w piątek prezes spółki Wojciech Mądalski.

„Z obliczeń wynika, że po konsolidacji z EL-Netem i zakładając wzrost organiczny przychody mogą osiągnąć wartość 900 mln, a marża EBITDA ok. 30%” – powiedział Mądalski na spotkaniu prasowym.

Mądalski powiedział także, że docelowy poziom marży EBITDA ma wynosić 35%. Marża ta wyniosła w pierwszym kwartale 35,8%.

Grupa Netii miała 31,34 mln zł zysku netto w pierwszym kwartale 2004 roku wobec 91,35 mln zł straty rok wcześniej. Przychody grupy telekomu wyniosły 212,10 mln zł wobec 160,87 mln zł rok wcześniej.

Prezes Netii powiedział także, że Netia planuje sfinansować ewentualny zakup Telefonii Dialog SA od KGHM Polska Miedź SA poprzez emisję długu o wartości do 800 mln zł, natomiast wykluczona jest raczej emisja akcji na ten cel.

Mądalski zapowiadał wcześniej, że jeśli Netia kupi Dialog, najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie połączenie obu spółek.

Netia – obok czterech międzynarodowych inwestorów finansowych – znalazła się na krótkiej liście inwestorów zainteresowanych kupnem TD, należącej w 100% do miedziowego konglomeratu.

Przedstawiciele KGHM zapowiadali, że pod koniec maja spodziewają się otrzymać oferty wiążące od inwestorów zainteresowanych Dialogiem.

Konsolidacja operacyjna zakupionej w styczniu spółki telekomunikacyjnej EL-NET SA zakończy się w trzecim kwartale, natomiast zakończenie konsolidacji prawnej przewidziane jest na październik tego roku.

Netia Ventures, spółka należąca do operatora telefonii stacjonarnej Netia SA, odkupiła w styczniu 100% akcji lokalnego operatora El-Net od spółki Tele-Tech Investment oraz wierzytelności El-Netu wobec BRE Banku i przejęła kontrolę nad operatorem. Cena transakcji wyniosła 96,5 mln zł.

„Przejęcie El-Netu dało nam przewagę psychologiczną i stawia nas w dobrej pozycji do kontynuowania strategii mającej na celu skonsolidowanie polskiego rynku telekomunikacyjnego” – powiedział także Mądalski.

El-Net jest jednym z największych niezależnych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, świadczącym usługi dla ponad 61 tys. abonentów, w tym 17 tys. klientów biznesowych, na terenie Warszawy i Bydgoszczy.

Około 20% przychodów Netii w pierwszym kwartale stanowiły przychody El-Netu.

„Bez przejętych w ostatnim okresie spółek, wzrost przychodów wyniósł w pierwszym kwartale w stosunku rocznym 16%, a więc rozwijamy się także organicznie, co dobrze świadczy o kondycji spółki” – powiedział Mądalski.

Dodatkowo Mądalski zapowiedział, że spółka nie wycofała się z projektu nabycia spółki Tel-Energo SA, o której kupno starała się w zeszłym roku.

-Netia miała bardzo obiecujący początek roku. W pierwszym kwartale 2004 r. odnotowaliśmy kolejną znaczną poprawę naszych wyników finansowych i dokonaliśmy ważnego ze strategicznego punktu widzenia przejęcia El-Netu -powiedział Wojciech Mądalski, prezes zarządu Netii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia zapowiada wzrost przychodów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl