SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nicola Mendelsohn z Facebooka: Za 5 lat cały News feed będzie się składał z treści wideo

Rosnąca popularność treści wideo na Facebooku zaskakuje nawet szefów tego serwisu. - Jeśli filmów będzie przybywać w tak szybkim tempie, to za 5 lat News feed każdego z nas będzie wypełniony wyłącznie plikami wideo - przewiduje Nicola Mendelsohn, wiceprezes Facebooka na Europę.

Article

Swoimi uwagami na temat przyszłości wideo na Facebooku  Nicola Mendelsohn podzieliła się ze słuchaczami konferencji w Londynie zorganizowanej przez magazyn „Fortune”.

Szefowa Facebooka na Europę przytoczyła statystyki - codziennie klipy wideo są odtwarzane na Facebooku 8 mld razy, co oznacza ogromny wzrost w porównaniu z 1 mld rok wcześniej. 100 mln godzin materiałów wideo dziennie oglądają użytkownicy za pomocą urządzeń mobilnych.

Mendelsohn zwróciła też uwagę na rosnące powodzenie transmisji na żywo realizowanych za pośrednictwem platformy Facebook Live, którą nazwała prawdziwym fenomenem serwisu. Poinformowała, że tego typu przekazy zbierają 10 razy więcej komentarzy niż inne treści publikowane przez użytkowników i marki.

- Widzimy wyraźnie, że z roku na rok maleje liczba wpisów zawierających wyłącznie tekst - podkreśliła Mendelsohn. - Zamiast tego bardzo szybko rośnie popularność treści zawierających zdjęcia i wideo. Jeśli tych ostatnich plików będzie przybywać w niesłabnącym tempie to za 5 lat News feed każdego z nas zmieni się nie do poznania. Przeważającą częścią jego zawartości będą bowiem filmy - zapowiedziała Mendelsohn.

W I kwartale br. Facebook zanotował przychody w wysokości 5,3 mld dol., zysk serwisu wyniósł 1,5 mld.

Dołącz do dyskusji: Nicola Mendelsohn z Facebooka: Za 5 lat cały News feed będzie się składał z treści wideo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl