SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niedźwiecki, Zimoch, Jagielski i Hołownia z MediaTorami

W sobotę po raz szósty rozdano MediaTory - Studenckie Nagrody Dziennikarskie. Wśród dziewięciu wyróżnionych przez studentów dziennikarzy znaleźli się m.in. Marek Niedźwiecki, Wojciech Jagielski, Tomasz Zimoch i Szymon Hołownia.

Najważniejszą nagrodę - AuTORytet - za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy, otrzymał dziennikarz radiowej Trójki Marek Niedźwiecki.

Publikacją, która wybuchła najgłośniej i najbardziej spektakularnie, nie tylko w świecie mediów, okazała się „Afera solna” wykryta przez Tomasza Patorę („Uwaga!” TVN), za którą dziennikarz dostał statuetkę DetonaTOR 2012.

AkumulaTORem 2012 został Tomasz Zimoch z radiowej Jedynki, nagrodzony przez studentów za ładowanie pozytywną energią podczas komentowania meczów w czasie Euro 2012.

Z kolei redakcja RMF FM może pochwalić się dwiema nagrodami. Statuetkę NawigaTOR przyznawaną publicystom, dzięki którym poglądy zaczynają iść własną drogą, odebrał Konrad Piasecki (Kontrwywiad RMF FM).

Natomiast TORpedą 2012 okazał się Krzysztofa Berenda („Fakty ekonomiczne” RMF FM), którego studenci wyróżnili za udowadnianie, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać.

Laureatem w kategorii InicjaTOR został Wojciech Bojanowski za niekonwencjonalne materiały w programie „Czarno na białym” (TVN24).

ProwokaTORem został wybrany Szymon Hołownia. Jego decyzja o odejściu z „Newsweeka” została uznana za najbardziej odważną i dającą do myślenia decyzję dziennikarską mijającego roku.

W kategorii ReformaTOR, za materiały, które zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem, wyróżniono akcję „Gazety Wyborczej” „Energia kobiet”.

Pierwszym laureatem nowej kategorii ObserwaTOR został reportażysta Wojciech Jagielski. Nagrodzono go za prawdziwe opowieści z innego, choć często bliskiego nam świata w reportażu „Wypalanie traw”.

MediaTory to plebiscyt, w którym od 2007 roku studenci dziennikarstwa z 13 uczelni publicznych wskazują i nagradzają najważniejsze, i najbardziej wartościowe ich zdaniem zjawiska w polskich mediach. Od tego roku do głosowania dołączyło pięć uczelni prywatnych. Organizatorem Plebiscytu jest Stowarzyszenie MediaTory i Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ.

Dołącz do dyskusji: Niedźwiecki, Zimoch, Jagielski i Hołownia z MediaTorami

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sopocianka
krakowek krakowkowi....zenada.
odpowiedź