SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio producenta farb w multipleksie DAB+ w całym kraju

W dostępnym na terenie całych Niemiec multipleksie DAB+ Antenne Deutschland pojawi się rozgłośnia rzemieślnicza. Za Brillux Radiem stoi obecny również na polskim rynku producent farb i lakierów, który w swoim asortymencie ma odbiorniki budowlane obsługujące cyfrowe radio.

Article

Firma Brillux już prowadzi rekrutację do nowej stacji. W ramówce znajdą się programy o remontach, projektowaniu domów i wnętrz. Brillux zatrudnia 2,5 tys. osób w 190 sklepach i 4 zakładach produkcyjnych. Siedziba tej rodzinnej firmy znajduje się w Münster (Nadrenia Północna-Westfalia). Spółka działa też na polskim rynku.

Własna rozgłośnia w DAB+ to dla producenta i dostawcy farb oraz lakierów doskonała promocja. Zwłaszcza po wprowadzeniu do sprzedaży radia budowlanego SYSROCK BR 10 DAB+ 3307. W Polsce kosztuje od 670 do 800 zł. Jest odporne na zabrudzenia, obsługuje zakresy FM i DAB+, a za pośrednictwem bluetooth można go połączyć na przykład za smartfonem czy głośnikiem.

Rozgłośnie m.in. dla kobiet, gejów i imigrantów z krajów arabskich

Stacja firmy Brillux będzie 16 dostępną na multipleksie Antenne Deutschland. W jego skład wchodzą także: Absolut Bella (muzyka pobudzająca), Absolut Hot (najnowsze przeboje z USA i Europy), Absolut Oldie Classics (przeboje z lat 70 i 80), Absolut Relax (muzyka relaksacyjna), Absolut Top (przeboje obecnego tysiąclecia), AIDAradio (przeboje wakacyjne i świąteczne), Antenne Bayern (najczęściej słuchany w Niemczech nadawca prywatny z muzyką, listami przebojów i newsami), dpd Drivers Radio (programy dla kurierów, kierowców, osób dużo podróżujących dotyczące mobilności, zrównoważonego rozwoju), Femotion (stacja dla kobiet o problemach kobiet), Klassik Radio Beats (rozgłośnia z muzyką house i informacjami z Europy), Nostalgie (przeboje z lat 70, 80 i 90), Rock Antenne (od klasycznego rocka po hard rock), RTL Radio (pierwsza prywatna stacja radiowa w Europie z przebojami ostatnich lat i programami rozrywkowymi), Sportradio Deutschland (stacja o tematyce sportowej), Toggo Radio (radio dla dzieci, nawiązuje do kanału telewizyjnego, który zastąpił Super RTL), 80s 80s Radio (muzyka i styl życia lat 80).

Niemcy mogą też słuchać stacji z innego multipleksu (DR Deutschland) dostępnego w całym kraju. To Deutschlandfunk (informacje), Kultura Deutschlandfunk (kultura), Deutschlandfunk Nova (informacje i muzyka pop), Dlf DokDeb (reportaże i dokumenty), Energy (świeże przeboje, programy dla młodzieży), ERF Plus (chrześcijański program radiowy), Klassik Radio (muzyka klasyczna), Radio Bob (muzyka z lat 70 i 80), Radio Horeb (programy dla katolików), Radio Schlagerparadies (niemieckie przeboje i wiadomości), Radio Schwarzwald (stare i lubiane przeboje), Sunshine Live (muzyka elektroniczna, taneczna).

Nie brakuje też multipleksów lokalnych i regionalnych. W Berlinie można słuchać: 104,6 RTL (konkursy, raporty drogowe), 105,5 Spreerradio (muzyka od lat 70 do współczesnych), Jam FM (nowe trendy w branży muzycznej, wydarzenia kulturalne), RS 94,32 (mieszanka muzyki z różnych lat, dyskusje na interesujące tematy), 98,8 Kiss FM (stacja dla młodych odbiorców z muzyką pop i RnB), BB Radio (aktualności i najnowsze przeboje), Berliner Rundfunk 91,4 (wydarzenia w regionie stołecznym), Big FM (najnowsza muzyka i wiadomości o celebrytach), domradio.de (informacje z kościoła i świata), Energy Berlin (lokalna wersja Energy), ERF Jess (lokalna stacja chrześcijańska), Hit104 (40 najnowszych hitów z list przebojów), Lulu.FM (program dla gejów, lesbijek i ich przyjaciół), MAXX FM (nowe przeboje), Mega Radio (muzyka taneczna), Nice (program muzyczny wzbogacony o filmy, które można wyświetlić na wybranych odbiornikach), Power Radio (słuchacze mogą zamawiać ulubioną muzykę), Pure FM (muzyka elektroniczna, house, techno, klubowa), Radio Arabica (stacja imigrantów posługujących się językiem arabskim), 94,5 Radio Cottbus (loklane informacje), Radio Gold (klasyki beatu, rocka i popu, wiadomości), Radio Paloma (przeboje, koncerty), Radio Paradiso (spokojne piosenki i programy kulturalne), Radio Potsdam (program lokalny), Radio Teddy (programy dla dzieci i całej rodziny), Schlager Radio (niemieckie piosenki), Schlager Radio Plus (imprezowe hity), Star FM Berlin (muzyka rockowa), Star Sat Radio (pop i wiadomości), Top 100 Station (najlepsze piosenki z list przebojów).  Łącznie w DAB+ w stolicy Niemiec jest dostępnych 58 stacji.

Wkrótce więcej stacji w DAB+ w Polsce

W Warszawie za pośrednictwem DAB+ można słuchać 21 stacji. To Polskie Radio Jedynka, Polskie Radio Dwójka, Polskie Radio Trójka, Polskie Radio Czwórka, Polskie Radio 24, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Kierowców, Radio Poland, Radio Dla Ciebie (6B), Radio 7, Radio Jasna Góra, Radio Bezpieczna Podróż, Radio Maryja, Muzo FM (10A), Radio Kolor, Mega Radio, Radio Nuta, Disco Radio, Radia Profeto, Radio Bezpieczna Podróż (10B). Jest to możliwe dzięki obecności multipleksu Polskiego Radia, multipleksowi lokalnemu DABCOM i testowemu DABCAST. Multipleksy lokalne poza stolicą ruszyły także w Poznaniu, Katowicach, Rzeszowie, Tarnowie, Toruniu i Częstochowie. W kilku miejscach w kraju działają też multipleksy testowe. Multipleks Polskiego Radia działa w 41 lokalizacjach.

Wkrótce stacji w DAB+ będzie więcej, bo Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji prowadzi dwa konkursy dotyczące 9 miejsc w ogólnopolskim multipleksie. Częstotliwości mogą zarezerwować trzy stacje ogólnopolskie (RMF FM, Radio Zet, Radio Maryja), stacje ponadregionalne. O nadawanie w cyfrowym eterze mogą się również starać nowe podmioty. Nadawcy komercyjni od lat krytykują technologię DAB+. Twierdzą, że jest droga i przestarzała, a cyfryzacja radia powinna odbywać się drogą internetową. Na razie nie informują czy wezmą udział w konkursie KRRiT. Dokumenty mogą złożyć do początku kwietnia. Niedawno grupa MWE, która jest właścicielem kanałów telewizyjnych (m.in. Antena HD, Adventure, Power TV) i operatorem multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej poinformowała, że zamierza rozszerzyć działalność o radio, w tym DAB+. Czy weźmie udział w konkursie KRRiT? - Na razie odmawiam komentarza. Wypowiem się na ten temat w kwietniu - stwierdził w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki, właściciel MWE.

Dołącz do dyskusji: Radio producenta farb w multipleksie DAB+ w całym kraju

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zt
Nagłówek "Rozgłośnie m.in. dla kobiet, gejów i imigrantów z krajów arabskich" czyta się jak dowcip, ale niestety, powoli u sąsiadów stało się to normalnością. Teorie destabilizacji Yurego Bezmenowa się sprawdzają.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Panie Adrianie, pisze Pan, że Antenne Bayern jest najczęściej słuchanym w Niemczech nadawcą prywatny z muzyką, listami przebojów i newsami. Czy mógłby Pan to jakoś udowodnić? Według danych pochodzących z niemieckiego Radio Tracku zwanego tam "ma 2021 Audio" najwięcej kontaktów w średniej godzinie od poniedziałku do piątku ma stacja Radio NRW 1.562.000. Antenne Bayern na 5 miejscu ma tylko 829.000. Pomiędzy nimi są rozgłośnie publiczne BAYERN 1 (1.112.000), WDR 2 (1.044.000), SWR3 (970.000). Na szóstym miejscu wywindowało NDR 2 (809.000), 1LIVE (761.000), BAYERN 3 (635.000), na 9. miejscu RADIO FFH (462.000) itd. Wszystkie dane można znaleźć na radioszene de pod hasłem ma audio 2021.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Brakuje mi w artykule opisu, jak jest to możliwe, że producentowi farb opłaca się uruchamianie rozgłośni za parę milionów euro w roku. Czy jest to tańsze niż nadawanie reklam w różnych rozgłośniach? Czy normalne rozgłośnie nie zagospodarowują całego rynku i dla niszowych ofert jest jeszcze duże pole do popisu?
odpowiedź