SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Starward Industries kończy tworzyć wersję beta gry opartej na powieści Stanisława Lema

Krakowskie studio Starward Industries poinformowało, że zakończyło prace nad wersją alpha gry opartej na powieści Stanisława Lema "Niezwyciężony" ("The Invincible") i rozpoczęło prace nad wersją beta. Ukończenie pierwszego etapu produkcji wersji beta planowane jest na koniec lutego br.

Article

- W minionym kwartale zakończyliśmy pracę nad wersją Alpha gry „The Invincible”. Oznacza to rozpoczęcie bardziej ekscytującego etapu prac produkcyjnych, czyli nad wersją Beta - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym Marek Markuszewski, prezes Starward Industries.

- W jego ramach zaczyna wyłaniać się finalna jakość poszczególnych elementów produkowanej gry. To etap, w którym wytworzone już fragmenty gry są wzbogacane i zagęszczane, elementy tymczasowe podmieniane są na finalne - zapowiedział.

 

Gra „The Invincible” niebawem w wersji beta

Jak podano w raporcie za czwarty kwartał 2021 r. ukończenie pierwszego etapu produkcji wersji Beta planowane jest na koniec lutego 2022 r.

"Rezultaty tego etapu, w formie m.in. grywalnej wersji gry w zbliżonej do finalnej jakości, będą prezentowane partnerom, z którymi spółka prowadzi aktualnie rozmowy. Po zakończeniu tych rozmów spółka będzie mogła podjąć decyzję dotyczącą modelu wydawniczego, tj. wydania gry we własnym zakresie lub wspólnie z wydawcą" - napisano.

Po zakończeniu wersji Beta gry Starward Industries rozpocznie proces bugfixingu (usuwania błędów) oraz certyfikację na konsole.

 

Spółka w czwartym kwartale 2021 r. zaraportowała stratę netto w wysokości 871,4 tys. zł i jak podała, poniesiona strata jest zgodna z założeniami budżetowymi spółki i ma pokrycie w zaawansowaniu planu produkcyjnego gry.

Jednocześnie studio zwiększyło skład zespołu - w czwartym kwartale do Starward Industries dołączyło 6 osób. Na koniec 2021 r. studio liczyło 34 osoby.

Starward Industries to krakowski producent gier komputerowych i konsolowych z segmentu Premium Indie. Studio w sierpniu 2020 r. zadebiutowało na rynku NewConnect.

W czterech kwartałach zakończonych we wrześniu ub.r. firma zanotowała 1,74 mln zł przychodów i 1,42 mln zł straty netto. W poniedziałek na koniec sesji kurs spółki wynosił 58 zł, co dawało kapitalizację w wysokości 108,8 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Starward Industries kończy tworzyć wersję beta gry opartej na powieści Stanisława Lema

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl