SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nokia ma 230 milionów dolarów inwestycji

HMD Global, producent telefonów i smartfonów Nokia, ogłosił zakończenie rundy inwestycyjnej, w której zebrano 230 milionów dolarów amerykańskich. To jedno z największych finansowań w tym roku w Europie.

Środki od inwestorów mają napędzić strategiczny rozwój HMD Global w czterech kluczowych obszarach.

Po pierwsze, przyspieszą realizację misji firmy, polegającej na rozpowszechnianiu przystępnych cenowo smartfonów obsługujących technologię 5G dla konsumentów na całym świecie. Po drugie, w nowej, postpandemicznej rzeczywistości, HMD Global w dalszym ciągu ma zamiar działać na rzecz cyfrowej transformacji. Producent chce rozszerzać działalność na kluczowych rynkach, w krajach rozwijających się. Za przykład może posłużyć wejście na rynek w Brazylii, jak również rozwój biznesu w państwach Afryki czy Indiach.

Inwestycje mają pomóc w umocnieniu HMD Global na pozycji lidera nie tylko jako producenta sprzętu, ale także dostawcy własnych usług mobilnych.  Firma w tym  roku uruchomiła międzynarodową usługę roamingu danych – HMD Connect – oraz zwiększyła swoje możliwości w zakresie mobilnego cyberbezpieczeństwa poprzez przejęcie przedsiębiorstwa Valona Labs i otwarcie w fińskim Tampere badawczo-rozwojowego Centrum Doskonałości.

- Nasz wyjątkowy model biznesowy, oparty na strategii asset-light, zakładającej zmniejszanie aktywów własnych i nawiązywanie silnych partnerstwach z najlepszymi w branży, wkracza na nowy poziom dojrzałości – powiedział Jean-Francois Baril, prezes i współzałożyciel HMD Global. – Dzieje się to dzięki nieocenionemu wsparciu najbardziej wpływowych liderów na rynku urządzeń mobilnych. Jestem niezmiernie dumny z naszych dotychczasowych osiągnięć, a także podekscytowany ogromną szansą, jaką mamy przed sobą, aby jeszcze mocniej przyspieszyć naszą drogę do doskonałości.

- Od samego początku HMD Global pracowało nad budowaniem silnych relacji ze strategicznymi partnerami. Inwestycje potwierdzają naszą długoterminową strategię biznesową i są dowodem wspólnej misji, aby nowoczesna technologia mobilna była dostępna dla wszystkich – dodał Florian Seiche, CEO w HMD Global. – Bezpieczeństwo, rzetelność i niezawodność to fundamenty naszej oferty. Możemy zapewnić, że wykorzystamy zebrane środki tak, aby dostarczać najlepsze wrażenia, jakich ludzie oczekują od urządzeń Nokia. Jako jedyny duży europejski producent smartfonów pozostajemy wierni naszym fińskim korzeniom i cechom, z którymi nasi klienci mogą się utożsamiać. Przy wsparciu największych partnerów nie mogę się doczekać kolejnego rozdziału o telefonach Nokia.

Firma HMD Global jest obecna na 91 rynkach w ośmiu regionach i w 250 000 punktach sprzedaży detalicznej. Do tej pory producent sprzedał na całym świecie ponad 240 milionów telefonów.

Dołącz do dyskusji: Nokia ma 230 milionów dolarów inwestycji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl