SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nokia OK i Mobilny Sprzedawca

Program "Mobilny Sprzedawca" firmy SPEED uzyskał certyfikat Nokia OK. Jest to pierwszy - certyfikowany przez NOKIA - system w Europie Wschodniej przeznaczony dla telefonów Nokia 9210 Communicator i napisany w języku Personal Java for 9210. Certyfikat ten przyznawany jest jedynie wysokiej klasy produktom, spełniającym wymagania firmy Nokia. Produkty te zalecane są przez firmę Nokia do instalacji w jej urządzeniach.

Mobilny Sprzedawca to aplikacja do zdalnej obsługi zamówień przeznaczona dla nowoczesnego przedstawiciela handlowego. Umożliwia ona bezprzewodowy dostęp do firmowej bazy danych i rejestrację zamówień bezpośrednio u klienta. Mobilny Sprzedawca jest systemem typu klient-serwer, gdzie klient instalowany jest na Nokia 9210 Communicator, a serwer oparty jest o bazę danych SQL Server lub ORACLE. Dostęp do systemu odbywa się również przez stronę internetową. Ten rodzaj dostępu ma służyć zarówno pracownikom, jak i klientom, np. do potwierdzania realizacji zamówień.

Mobilny Sprzedawca pozwala na obsługę zamówień on-line. Zamówienie składane u klienta trafia bezpośrednio do systemu i może być przekazane do realizacji. W trakcie jego wystawiania pracownik ma dostęp do bazy klientów, aktualnych stanów magazynowych, cen, wielkości przysługujących rabatów itp. Na stronie internetowej można na bieżąco śledzić ilości i wielkości zamówień, mając przy tym możliwość raportowania. System może być połączony z innymi systemami funkcjonującymi w przedsiębiorstwie, może też istnieć niezależnie.

Systemy mobilne mają bezpośredni wpływ na wzrost wydajności pracowników. Dostęp do aktualnych danych, eliminacja dokumentacji papierowej i pracochłonnych raportów (np. z dziennej sprzedaży) pozwala na znaczącą oszczędność czasu i skupienie się wyłącznie na kontaktach z klientem. Mobilny Sprzedawca umożliwia również - w prosty sposób - kontrolę czasu pracy przedstawicieli handlowych. Zamawianie on-line wiąże się z każdorazową autoryzacją

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nokia OK i Mobilny Sprzedawca

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl