SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nokia sprzedaje najwięcej komórek, Apple znów liderem w segmencie smartfonów

W IV kwartale 2011 roku na świecie sprzedano 445 milionów telefonów komórkowych, w tym 155 milionów smartfonów. Pozycję lidera całego rynku utrzymała Nokia, a w segmencie zaawansowanych urządzeń wróciło na nią Apple, które wyprzedziło Samsunga.

Z danych firmy badawczej Strategy Analytics wynika, że całkowita sprzedaż telefonów komórkowych wzrosła w ujęciu rocznym o 11,2 proc., do 445 milionów sztuk w IV kwartale 2011 roku.

Pozycję lidera utrzymała Nokia, która sprzedała 113,5 miliona swoich urządzeń - o 8 proc. mniej niż rok wcześniej. Do fińskiego producenta zbliżył się drugi w rankingu Samsung, który sprzedał 95 milionów swoich komórek, notując 21-proc. wzrost w ujęciu rocznym. Obie firmy dzieli nieco ponad 4 pkt. proc. udziału w rynku, podczas gdy przed rokiem było to blisko 11 pkt. proc.

Dzięki 37 milionom sprzedanych iPhone'ów swój rekordowy rynkowy udział - 8,3 proc. - zanotowała trzecia w zestawieniu firma Apple.

W całym 2011 roku na świecie sprzedano niecałe 1,6 miliarda telefonów komórkowych - o 14,1 proc. więcej niż w roku 2010.


Globalna sprzedaż smartfonów sięgnęła w IV kwartale zeszłego roku 155 milionów sztuk, co oznacza wzrost o 53,9 proc. rok do roku.

Utraconą w III kwartale na rzecz Samsunga pozycję lidera tego segmentu (więcej na ten temat) odzyskało Apple, które miało 23,9 proc. udziału w rynku. Sprzedaż iPhone'ów wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem 2010 roku o 128 proc., do wspomnianych 37 milionów sztuk.

Koreański producent sprzedał o pół miliona mniej urządzeń od Apple, co dało mu o o 0,4 pkt. proc. gorszy wynik od rywala.

Trzecie miejsce zajęła Nokia, która w ostatnich trzech miesiącach zeszłego roku sprzedała 19,6 miliona swoich smartfonów. Dało to fińskiej firmie 12,6 proc. udziału w rynku, czyli ponad dwa razy mniej niż rok wcześniej (28,1 proc.).

W całym 2011 roku na świecie sprzedano blisko pół miliarda smartfonów - o 63,1 proc. więcej w porównaniu z rokiem 2010. Tutaj po raz pierwszy w swojej historii na czele znalazł się Samsung, wyprzedzając Apple i Nokię.

Dołącz do dyskusji: Nokia sprzedaje najwięcej komórek, Apple znów liderem w segmencie smartfonów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl