SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa ramówka TVN24

Od 6 września TVN24 wprowadza spore zmiany do jesiennej ramówki

TVN24 wprowadza jesienną ramówkę. Pojawią się w niej nowe pasma i pozycje programowe. Stacja wzmacnia serwisy informacyjne i publicystykę a w weekendy wprowadza nowe magazyny.

"Poranek z TVN24" - to wydłużone pasmo poranne trwające od 6.30 do 11.00, w którym mają być przekazywane najważniejsze informacje i tematy, a także zapowiedzi wydarzeń i relacji dnia.
 
"Cechą wyróżniającą TVN24 wśród stacji telewizyjnych jest wysoka oglądalność pasma porannego. W tym czasie stacja zaczęła przejmować funkcję innych mediów np. radia dlatego postanowiliśmy inwestować w program poranny" - powiedziała nam Danuta Kondratowicz - sekretarz programowy TVN24.

Jesienną nowością będzie pasmo "Dzień Na Żywo" emitowane między godziną 11:30 a 18.30. w którym widz będzie mógł "podglądać"  wydarzenia  na żywo. Program będzie zawierał bezpośrednie relacje z miejsc wydarzeń, zwiększy się liczba łączeń z reporterami, którzy  na bieżąco poinformują o kolejnych szczegółach wiodących tematów dnia.

-"Na gorąco" będziemy przekazywać też analizy i opinie komentatorów. "Dzień na żywo" to przekazy z miejsc, w których dzieją się rzeczy ważne, spotkania w studiu z zaproszonymi gośćmi i  ekspertami. "Badania pokazują, że nasi widzowie oglądają TVN24 intensywnie również  w ciągu dnia. Chcemy aby byli najlepiej poinformowani o tym co aktualnie się dzieje w polityce i gospodarce" - mówi Kondratowicz. Przez cały dzień  widz będzie uzyskiwał bieżące informacje ekonomiczne, sportowe i pogodowe.

Pasma o  17.00 i 19.30 od poniedziałku do piątku to czas na magazyny TVN24. Każdego dnia zaplanowano emisję innego programu: o sztuce i dekoracji wnętrz- "Styl", o szeroko pojętym zdrowiu " Zdrowie", motoryzacji "Automaniak", o tym jak prowadzić własny biznes - "Firma",  o nowościach kinowych i kulturalnych - "Multikino", o  tematyce społecznej - "Raport".

"Pasma będą promowane na antenie. Chcemy przyzwyczaić widza do stałych, codziennych pór emisji magazynów w TVN24" - przekonuje Danuta Kondratowicz.

Pasmo wieczorne rozpocznie o 19:00 główne wydanie "Faktów". Wieczór w TVN 24 będzie czasem na pogłębioną publicystykę. Codziennie o 20.30  emitowany będzie nowy program Tomasza Sekielskiego i Andrzeja Morozowskiego - "Prześwietlenie".

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń całego mijającego dnia nastąpi w magazynie publicystycznym "24 godziny", który będzie zaczynał się o  21.00. Przez półtorej godziny będzie można zobaczyć w nim nie tylko pogłębione relacje reporterskie, ale także  interesujące i dynamiczne rozmowy z politykami i publicystami lub bohaterami wydarzeń.

Istotną zmianą w jesiennej ramówce jest wydłużenie  do całej  godziny i rozbudowanie magazynu ekonomicznego "Bilans dnia", emitowanego codziennie od poniedziałku do piątku o godzinnie 22.30.

" Odpowiadamy w ten sposób na potrzeby widzów zainteresowanych taką tematyką, szczególnie w grupie Top Managerów, którzy dotychczas głównie oglądali poźnowieczorne wydania "Bilansu" - mówi Danuta Kondratowicz.

W Weekendy TVN24 stawia na bieżące informacje, urozmaicone jednak różnorodną publicystyką w formie magazynów, wśród nich: kulturalne: 'Multikino" i "24 Naj", "Portfel" o zarządzaniu własnymi finansami, "Sawka większy niż życie" - podsumowanie wydarzeń społecznych i politycznych puentowane rysunkami Henryka Sawki, popularne wśród widzów magazyny "Zdrowie", Styl", "Automaniak" i "Raport", magazyny publicystyczne " Cały ten Świat" i "Loża prasowa", program informacyjny "Kalejdoskop", magazyny ekonomiczne "Bilans Tygodnia" i "Firma" oraz rozmowy Grzegorza Miecugowa z ciekawymi osobami w programie "Inny punkt widzenia".

W jesiennej ramówce pojawią się też nowe programy magazynowe. Pierwszym z nich już od września będzie program o zastosowaniu nowych technologii w codziennym życiu i biznesie "e-life" prowadzony przez Katarzynę Łastowiecką z redakcji biznesowej. Nowe programy będę pojawiały się w następnych miesiącach jednak stacja nie chce ujawniać szczegółów na ten temat.

A wszystko to przez cała dobę, siedem dni w tygodniu z nowego i najnowocześniejszego studia telewizyjnego w  tej części Europy, które zostanie wprowadzone 6 września. 
 
- Jesień nie przyniesie wielkich zmian w cenniku emisji reklam TVN24. "Dokonaliśmy jedynie kosmetycznych poprawek, dopasowując np. pory dnia emisji reklam do nowych pasm ramówkowych. Urealnione też zostały ceny emisji spotów kupowanych w pakietach. Ceny emisji spotów w pasmach pozostały na niezmienionym poziomie" - powiedział Tomasz Nabakowski - menedżer zespołu sprzedaży kanałów tematycznych tvn.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa ramówka TVN24

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl