SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe kanały w Canal+

Abonenci satelitarni Canal+ Polska zyskali dostęp do kanałów: TVP Kobieta, TVP Nauka,  TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2, Alfa TVP, TVP World i wszystkich wersji TVP3. Stacje działają na dekoderach 4K podłączonych do internetu. Niektóre nowości trafiły także do serwisu streamingowego Canal+ online. 

Nowe kanały dla abonentów satelitarnych są dostępne na pozycjach od 321 do 343. Działają tylko, jeśli dekoder 4K UltraBox+ albo 4K DualBox+ jest podłączony do internetu. Stacje nie są bowiem nadawane drogą satelitarną, tylko streamingową. Na razie do serwisu Canal+ online dołączyły tylko wybrane nowości (TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2, Alfa TVP i TVP World).  Są dostępne w pakiecie Fun&News. W aplikacji na Smart TV nie są jeszcze wyświetlane ich logotypy.

Tym samym subskrybenci Canal+ online spośród kanałów Telewizji Polskiej mogą oglądać: TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, TVP Sport, TVP Seriale, (TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2, Alfa TVP i TVP World. Już rok temu serwis streamingowy dołączył wszystkie 16 wersji TVP3 (TVP3 Gdańsk, TVP3 Kraków, TVP3 Łódź, TVP3 Kielce, TVP3 Białystok, TVP3 Opole, TVP3 Wrocław, TVP3 Gorzów Wielkopolski, TVP3 Lublin, TVP3 Rzeszów, TVP3 Olsztyn, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Poznań, TVP3 Katowice i TVP3 Szczecin). Wcześniej dostępny był tylko TVP3 Warszawa.

W Canal+ online dla subskrybentów wciąż nie ma: TVP Kultura, TVP Historia, TVP ABC, TVP Dokument, TVP Nauka, TVP Kobieta TVP HD, TVP Polonia, TVP Rozrywka, Belsat. Stacje te można oglądać w streamingu za pośrednictwem aplikacjach TVP VOD, TVP GO i na stronie vod.tvp.pl. Canal+ i Telewizja Polska nie odpowiedziały na razie na nasze pytania o brakujące kanały.

TVP bez własnego transpondera na satelicie

Drogą satelitarną w Canal+ są dostępne: TVP1, TVP2, TVP3 Warszawa, TVP Info, TVP Sport, TVP Kultura, TVP ABC, TVP Historia, TVP Dokument, TVP Seriale, TVP HD, TVP Rozrywka, TVP Polonia. W listopadzie ub.r. poprawiono jakość TVP Seriale i TVP3 Warszawa. Stacje są teraz nadawane w wysokiej rozdzielczości (HD). W SD pozostają: TVP Rozrywka, TVP ABC i TVP Historia.

Telewizja Polska mogłaby oferować dla klientów Canal+ i Polsat Box wszystkie kanały, gdyby wynajęła własny transponder na pozycji orbitalnej Hot Bird 13E. - Telewizja Polska nie jest operatorem platformy satelitarnej, więc wynajmowanie własnego transpondera satelitarnego nie wpisuje się w zakres działalności Spółki w kraju - informowało przed rokiem Wirtualnemedia.pl Centrum Informacji TVP. Własne transpondery mają m.in.  nadawcy publiczni z Niemiec czy Włoch.

Kanały TVP ABC 2, TVP Kultura 2 i TVP Historia 2 to stacje dostępne w aplikacjach TVP VOD, TVP GO, serwisie vod.tvp.pl, a także kanały wirtualne w naziemnej telewizji cyfrowej. Mogą z nich korzystać odbiorcy z telewizorami lub dekoderami, które obsługują HbbTV i są podłączone do sieci. Do tej pory Canal+ nie oferował stacji wirtualnych. Niebawem ta oferta może zostać poszerzona. Koncesję na nadawanie w sieciach telekomunikacyjnych od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji otrzymał kanał Kabaret TV. We wniosku Wirtualna Polska zapisała, że dystrybucja ma się odbywać m.in. za pośrednictwem Canal+ Polska.

Dołącz do dyskusji: Nowe kanały w Canal+

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Zaś tych kanałów nie ma w Polsacie box !
odpowiedź
User
Do TVP
Kiedy TVP podniesie do HD TVP3 w swoim streamingu? W HbbTV to samo (ciągle SD).
odpowiedź
User
Shakyor
Podniecanie się, że dodano po długim oczekiwaniu kanały, które są od dawna w darmowej naziemnej to jak cieszenie się, że nasi biathloniści nie zajęli ostatniego miejsca. Niby jest postęp, ale do czołówki wciąż daleko.
odpowiedź