SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe produkty Nokia

Nokia zaprezentowała najnowsze telefony wyróżniające się doskonałej jakości kolorowymi wyświetlaczami, pozwalające korzystać z technologii JavaTM oraz pozwalające wysyłać i odbierać wiadomości multimedialne (MMS). Są to telefony z kategorii "Aktywni", "Klasyka" i "Moda", a także przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników. Ponadto przedstawiono nowy telefon komórkowy dla początkujących, nowe urządzenie do przesyłania wiadomości oraz trzy inne, całkowicie nowe urządzenia. Nokia ogłosiła również zamiar wprowadzenia mobilnych rozwiązań w świecie gier.

Nokia chce wprowadzić rozwiązania mobilne do świata gier, oferując gry jakości konsolowej dla nowej kategorii produktów. Gry będą dostępne na kartach pamięci. Wysoki poziom interaktywności oraz optymalne przystosowanie telefonów do gier pozwolą użytkownikom zdobywać nowe, ciekawsze doświadczenia. Nokia wprowadzi w ten sposób Nokia N-GageTM - pierwszy produkt zoptymalizowany z innymi znanymi grami najlepszych firm (luty 2003 roku).

Nowe urządzenie komunikacyjne i pięć telefonów dla szerokiej rzeszy użytkowników

Telefon Nokia 6800, wyróżniający się pomysłowym stylem, jest pierwszym urządzeniem komunikacyjnym umożliwiającym tak proste i efektywne wpisywanie tekstu. Można używać w pełni funkcjonalnej klawiatury do zarządzania informacjami osobistymi, wysyłania wiadomości i wykonywania innych zadań wymagających wprowadzenia tekstu. Jednym z atutów telefonu Nokia 6800 jest wbudowany kolorowy wyświetlacz wysokiej jakości. Ponadto za pomocą telefonu można korzystać z technologii SyncML oraz Java, wysyłać i odbierać pocztę elektroniczną, słuchać radia, wysyłać i odbierać wiadomości multimedialne MMS**. Dystrybucja dwuzakresowego telefonu 6800 jest przewidziana na pierwszy kwartał 2003 roku w Europie, Afryce i Azji.

Telefon Nokia 7250 z kategorii "Moda" to stylowy telefon z wbudowanym aparatem fotograficznym CIF. Atuty tego trójzakresowego telefonu Nokia 7250 to kolorowy wyświetlacz, możliwość wysyłania i odbierania wiadomości multimedialnych MMS**, stereofoniczne radio oraz technologia Java. Dystrybucja telefonu Nokia 7250 jest przewidziana na pierwszy kwartał 2003 roku.

Telefon Nokia 6100 to najmniejszy i najlżejszy telefon z kolorowym wyświetlaczem, GPRS i MMS** dostępny na rynku. Telefon ten wyróżnia się opływowym kształtem i szeroką gamą funkcji. Jest to trójzakresowy telefon komórkowy działający wszędzie tam, gdzie dostępne są sieci GSM/GPRS 900/1800/1900. Dystrybucja telefonu Nokia 6100 jest przewidziana na koniec roku 2002.

Dostosowując się do dzisiejszego śmiałego, ale i nastawionego na funkcjonalność trybu życia, telefon Nokia 5100 z kategorii "Aktywni" łączy w sobie łatwość użytkowania, trwałość i działanie trójzakresowe (EGSM 900/GSM 1800/1900). Telefon Nokia 5100 ma wbudowany kolorowy wyświetlacz, pozwala korzystać z technologii Java oraz wysyłać i odbierać wiadomości multimedialne MMS**. Telefon przyciąga ponadto wzrok nowoczesnym wzornictwem i doskonale odpowiada potrzebom ludzi preferujących aktywny styl wypoczynku. Dystrybucja globalna jest przewidziana na pierwszy kwartał 2003 roku.

Telefon Nokia 8910i to niepowtarzalna kombinacja funkcjonalności, elegancji i doskonałego wykonania, nawiązująca do stylu poprzednich modeli. Telefon Nokia 8910i w gładkiej tytanowej obudowie stanowi klasę sam w sobie, oferując użytkownikowi funkcje takie jak wiadomości multimedialne MMS**, Java, Bluetooth oraz działanie dwuzakresowe w sieciach HSCSD i GPRS. Telefon Nokia 8910i (EGSM 900/1800) powinien trafić na półki sklepowe w Europie, Afryce i Azji w pierwszym kwartale 2003 roku.

Telefon Nokia 2100 jest niedrogim, łatwym w obsłudze telefonem komórkowym pozwalającym przesyłać wiadomości tekstowe i głosowe, przeznaczonym dla nowych użytkowników w Europie, Afryce, Azji i w rejonie Pacyfiku, gdzie telefonia komórkowa nie jest jeszcze zbyt rozwinięta. Telefon Nokia 2100 trafi do sprzedaży w Europie, Afryce, Azji i regionie Pacyfiku w pierwszym kwartale 2003.

Nokia Observation Camera to jedyny w swoim rodzaju, samodzielny aparat fotograficzny umożliwiający zdalne żądanie i odbieranie informacji. Można to zrobić, wysyłając wiadomość tekstową do urządzenia Observation Camera zainstalowanego w dowolnym miejscu. Po odebraniu wiadomości urządzenie robi zdjęcie i wysyła je na numer telefonu komórkowego lub adres poczty elektronicznej podany w wiadomości. Zdjęcia są wysyłane jako wiadomości multimedialne MMS**. Nokia Observation Camera działa w sieciach GSM 900/1800 w środowisku GPRS. W sprzedaży pojawi się w drugim kwartale 2003 i będzie dostępne w Europie, Afryce i Azji.

Nokia Camera Headset HS-1C to zestaw słuchawkowy z wbudowanym, łatwym w użyciu cyfrowym aparatem fotograficznym, przeznaczonym dla kompatybilnych modeli telefonów Nokia ze złączem Pop-PortTM.* Zestaw Camera Headset pozwala robić zdjęcia cyfrowe i przesyłać je jako wiadomości multimedialne MMS razem z materiałami multimedialnymi, takimi jak tekst, zdjęcia i/lub dźwięk**. Globalna dystrybucja zestawu Camera Headset rozpocznie się w grudniu 2002.

Nokia Music Stand pozwala słuchać wbudowanego w telefonie Nokia 7250 radia przez wysokiej jakości głośniki stereofoniczne poprzez umieszczenie w nim telefonu. Nokia Music Stand działa również z telefonem Nokia 6800 przez złącze Pop-Port. Urządzenie będzie dostępne globalnie w pierwszym kwartale 2003.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe produkty Nokia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl