SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe twarze w TVP

Triumfatorka sms-owego konkursu nową prezenterką

Swój pierwszy dyżur prezenterski w Programie 2 miała w sobotę Edyta Lewandowska. Jest ona laureatką konkursu na prezentera „Dwójki”. Pochodzi z Łodzi. Z zawodu jest dziennikarką. 

Aby dotrzeć do finału konkursu pokonała wielu konkurentów. Zgłoszenia nadesłało 1200 osób. Na przesłuchania zaproszono 306 osób spełniających kryteria konkursowe tj. osoby z wyższym wykształceniem, biegłą znajomością przynajmniej jednego języka obcego, w wieku do 30 lat.

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy obejmował pytania testowe z wiedzy ogólnej. Do występu przed kamerami zaproszono 44 osoby. Zadaniem kandydatów na tym etapie konkursu było przeczytanie wyznaczonego tekstu, autoprezentacja i odpowiedź na pytania członków komisji konkursowej. Do drugiego etapu zaproszono 30 kandydatów z największą liczbą punktów. Ponad dwudziestu reżyserów, dziennikarzy, logopedów i pedagogów oceniało kandydatów na podstawie szczegółowych rozmów kwalifikacyjnych wyłoniło piątkę kandydatów do ostatniego etapu konkursu, polegającego na głosowaniu widzów poprzez wysyłanie sms-ów. Przygotowano specjalne spoty prezentujące sylwetki kandydatów, którzy zdobyli największe uznanie komisji konkursowej, które były emitowane na antenie TVP 2.

2 stycznia finaliści konkursu, wśród których znaleźli się: Edyta Lewandowska, Ewelina Kopic, Marta Dębicka, Monika Kotowska i Karol Skierski byli gospodarzami Programu 2. Spośród pięciu kandydatów na prezentera „Dwójki” to Edyta Lewandowska zdobyła największą sympatię telewidzów w sms-owym głosowaniu. Program 2 planuje współpracę także z pozostałą czwórką laureatów konkursu.

Także Program 1 organizuje konkurs na dziennikarzy i prezenterów programów informacyjnych. 130 osób, wyłonionych w dwóch pierwszych etapach postępowania konkursowego w oparciu o ponad 1000 nadesłanych cv, listów motywacyjnych oraz próbek swoich prac dziennikarskich, stanęło przed okiem kamer studia szkoleniowego Akademii Telewizyjnej.

TVP1 poszukuje przede wszystkim kandydatów na reporterów programów informacyjnych, ale także współpracowników innych redakcji i programów. Na eliminacje zgłosiło się wielu pracowników i współpracowników TVP z regionów, a także dziennikarze stacji prywatnych, kablowych oraz stacji radiowych i telewizyjnych. Oprócz standardowych przesłuchań oraz autoprezentacji przed kamerą, uczestnikom castingu powierzane były różne zadania dziennikarskie i redakcyjne.

Ostatnia sesja tego etapu konkursu odbędzie się w czwartek 3 lutego. W wyniku konkursu powstanie katalog dziennikarzy i prezenterów, przeznaczony dla redaktorów i autorów programów TVP 1 szukających współpracowników bądź prowadzących nowe projekty programowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe twarze w TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl