SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe Wiadomości w Gazeta.pl

Portal Gazeta.pl uruchamia nowy serwis Wiadomości

Jego celem jest szybki, wiarygodny i całościowy opis aktualnych wydarzeń w kraju i na świecie. Do tej pory role serwisu informacyjnego w portalu Gazeta.pl pełniła Gazeta Wyborcza online. Nowy serwis wyróżnia się nie tylko strukturą i wyglądem, ale przed wszystkim źródłami informacji i częstotliwością aktualizacji.

Wiadomości portalu Gazeta.pl korzystają z informacji dostarczanych przez dziennikarzy "Gazety Wyborczej" z warszawskiej centrali i 19 regionalnych oddziałów, bezpłatnego dziennika "Metro", Radia TOK FM oraz centralnego newsroomu Pionu Radiowego Agory. Uzupełnieniem są depesze pięciu agencji informacyjnych. Prowadzeniem i rozbudową serwisu Wiadomości zajmuje się nowa grupa redaktorów portalu Gazeta.pl.

- Wiarygodne informacje od zawsze były najważniejszą rzeczą, po którą przychodziło się na strony gazeta.pl. Połączyliśmy wiarygodność i opiniotwórczość "Gazety Wyborczej" z siłą innych mediów Agory. Całości nadaliśmy im nowoczesną i atrakcyjną oprawę. W obecnej formie chcemy porównywać się z najlepszymi serwisami na świecie - mówi Jarosław Śliżewski, zastępca kierownika redakcji portalu Gazeta.pl.

Nowa struktura oraz nawigacja serwisu umożliwia szybkie dotarcie do najważniejszych newsów. Centralne miejsce serwisu zajmuje box z "Wiadomością dnia", która zawsze jest ilustrowana zdjęciem. Obok wiadomości podzielonych na działy: Kraj, Świat, Sport, Gospodarka, Nauka, Kultura, są prezentowane artykuły i komentarze pochodzące z aktualnego drukowanego wydania "Gazety Wyborczej" oraz bezpłatnego dziennika "Metro". Lepszą ekspozycje zyskały najważniejsze informacje z 21 regionów Polski.

Nowością serwisu jest unikalna wśród polskich portali funkcjonalność - możliwość przeglądania wiadomości według trzech kluczy: teksty najczęściej czytane, komentowane oraz wysyłane przez czytelników portalu Gazeta.pl innym internautom. W nowych Wiadomościach nie zabrakło także podręcznych informacji: prognozy pogody, aktualnych notowań giełdowych oraz walutowych. Uzupełnieniem serwisu są: codzienny newsletter, kalendarium oraz sondaże.

Z Wiadomościami portalu Gazeta.pl zintegrowany zostanie nowy serwis internetowy Radia TOK FM, którego premiera odbędzie się wkrótce.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe Wiadomości w Gazeta.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl