SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe zasady społeczności platformy TikTok

TikTok od 21 kwietnia wprowadza nowe zasady dla społeczności, które mają ułatwić zrozumienie, jakie materiały mogą być publikowane na platformie, usprawnić pracę moderatorów treści oraz zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników na całym świecie.

W ostatnich miesiącach TikTok zmaga się z oskarżeniami o niedostateczną ochronę danych użytkowników. Nazwa aplikacji przewija się także przy okazji różnych kontrowersyjnych treści zamieszczanych przez samych użytkowników - od groźnych "wyzwań" po treści zachwalające specjalistyczne środki farmaceutyczne na cukrzycę, używane do odchudzania.

W obliczu rosnących wyzwań TikTok prezentuje aktualizację zasad społeczności platformy. Znalazły się między innymi: Informacje dotyczące publikacji zabronionych treści, najważniejsze kryteria związane z moderacją treści na platformie czy zasady egzekwowania przepisów związanych z korzystaniem z aplikacji.

Nowe zasady na TikToku

Najważniejsze zmiany to:

• Zmiana w podejściu do treści tworzonych lub modyfikowanych przez sztuczną inteligencję.

• Zaktualizowanie zasad chroniących przed mową nienawiści.

• Uszczegółowienie działań moderatorów w zakresie ochrony integralności obywatelskiej i wyborczej, w tym podejścia do kont rządowych, polityków i partii politycznych.

Aktualizacja wejdzie w życie 21 kwietnia 2023 roku. W ciągu najbliższych miesięcy zostaną przeprowadzone dodatkowe szkolenia dla moderatorów TikToka, które pomogą im w skutecznym egzekwowaniu zaktualizowanych standardów.

Nowe wytyczne zostały zebrane w jednym miejscu, aby każdy zainteresowany miał do nich łatwy dostęp. Informacje zostały uporządkowane według działów tematycznych zgodnie ze schematem: krótkie wyjaśnienie co jest niedozwolone, definicje i zakres działań w ramach kategorii.

Moderacja treści TikToka opiera się na czterech filarach:

• Usuwaniu treści naruszających regulamin aplikacji.

• Ograniczeniach wiekowych w dostępie do treści przeznaczonych dla pełnoletnich (przy jednoczesnym zachowaniu zgodności materiałów z Zasadami Społeczności).

• Prezentowaniu w sekcji „Dla Ciebie” wyłącznie treści odpowiednich dla szerszej publiczności.

• Udostępnianiu społeczności TikToka narzędzi informacyjnych i zasobów, które pozwalają sprawować kontrolę nad tym, jakie treści chcą oglądać w aplikacji.

Najnowsza aktualizacja zasad społeczności rozszerza strategię egzekwowania zasad obowiązujących na platformie poprzez:

• Dostarczanie informacji na temat działań, które TikTok podejmuje wobec kont naruszających Zasady Społeczności i użytkowników, którzy zakładają nowe konta w celu omijania przepisów.

• Objaśnianie kwestii związanych z interesem publicznym, który moderatorzy TikToka biorą pod uwagę w procesie egzekwowania Zasad Społeczności.

• Przekazywanie szczegółów dotyczących tego, w jaki sposób TikTok wykorzystuje narzędzia takie jak: etykiety informacyjne, ostrzeżenia oraz funkcje, które wymagają od użytkowników wyrażenia zgody na wyświetlenie potencjalnie wrażliwej treści.

TikTok nie podaje dokładnej liczby użytkowników, niedawno jednak ujawniono, że tylko w USA serwis może mieć około 150 mln korzystających.

Dołącz do dyskusji: Nowe zasady społeczności platformy TikTok

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl