SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie

Paweł Potoroczyn został nowym dyrektorem Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie. Potoroczyn, z wykształcenia filozof i historyk, był dotąd - między innymi - dyrektorem Instytutów Kultury Polskiej w Nowym Jorku i Paryżu.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski wyraził nadzieję, że planowana reorganizacja Instytutu Adama Mickiewicza doprowadzi do większej skuteczności działania tej instytucji w promowaniu Polski za granicą. Wyraził także nadzieję na lepszą współpracę Instytutu z MSZ-tem oraz tych instytucji, które zajmują się promocją turystyki i zachęcaniem do inwestowania w Polsce podmiotów gospodarczych.

Minister Zdrojewski zapewnił, że zmiana dyrektora Instytutu nie wpłynęła na skuteczność realizowanych już projektów promocji Polski za granicą: Roku Kultury Polskiej w Izraelu, polskich sezonów w Rosji i - kończące się już - prace przygotowujące Rok Polski w Wielkiej Brytanii. "To wszystko daje nadzieję, że przygotowania do Roku Chopinowskiego w 2010 roku będą wykonane na najwyższym poziomie" - powiedział minister Zdrojewski.

Paweł Potoroczyn podkreślił, że kultura nie jest "darmozjadem", ale jest częścią wizerunku Polski w świecie, a więc tym samym częścią ekonomii i nie może być traktowana jako "kwiatek do kożucha".

Dotychczasowy dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza - Zbigniew Sałek będzie - jak się wyraził minister Zdrojewski - "powoli wracać do przemysłu lotniczego". Zbigniew Sałek był wcześniej międy innymi dyrektorem naczelnym Państwowych Portów Lotniczych w Warszawie i prezesem zarządu portu lotniczego w Lublinie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl