SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy kanał TVP ma koncesję

Koncesja dla kanału tematycznego "Kultura"

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, podczas posiedzenia 28 października 2004 roku przyjęła uchwałę w sprawie udzielenia koncesji TVP S.A. na rozpowszechnianie drogą satelitarną programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym "Kultura". Ma on rozpocząć emisję programu w kwietniu przyszłego roku.

Koncesja zostanie wydana po ustaleniu szczegółowych warunków umowy przez Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty oraz KRRiT.

Projekt kanału zakłada emisję 12 godzin materiału w dni robocze i 18 godzin w weekendy. Dni tygodnia poświęcone będą tematom dominującym: poniedziałki - literaturze, wtorki - teatrowi, środy - materiałom dotyczącym Polski po 1989 roku, czwartki - filmowi, piątki - muzyce, soboty - korzeniom i tradycji. Na niedziele planowane są spotkania z twórcami.

TVP Kultura ma być uzupełnieniem oferty Telewizji Polskiej i - według zapowiedzi władz TVP - "propozycją intelektualną kierowaną do wymagającego widza". Prograsm będzie dostępny drogą satelitarną i poprzez telewizję kablową. Połowa prezentowanych w kanale Kultura materiałów ma - według TVP - pochodzić z archiwów Telewizji Polskiej. Produkcja własna ma stanowić 15 proc. Na resztę złożą się produkcje pochodzące z zakupów, licencji i wymiany.

KRRiT nie przyznała TVP dodatkowych środków na realizowanie kanału Kultura; telewizja publiczna na swoją działalność otrzymuje co roku 60 proc. środków z abonamentu radiowo-telewizyjnego. KRRiT rozdziela także co roku między media publiczne środki dodatkowe, pozaabonamentowe. Według prognoz, w 2005 r. TVP może otrzymać z KRRiT w sumie ok. 570 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy kanał TVP ma koncesję

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl