SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy statut TVP

MSP: nowy statut TVP nie zmieni sytuacji w zarządzie TVP

 Nowy statut TVP przyjęty przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki nie zmieni obecnej sytuacji w telewizji, związanej z zawieszeniem jednego z członków zarządu - powiedział PAP w poniedziałek rzecznik ministra skarbu Janusz Kwiatkowski.

W nowym statucie, który walne zgromadzenie spółki uchwaliło 20 maja, jest zapis konkretyzujący, że prezes, członek zarządu lub cały zarząd TVP mogą być zawieszeni w czynnościach z ważnych powodów, na czas nie dłuższy niż trzy miesiące.

W poprzednim statucie czas zawieszenia nie był określony, co spowodowało, że wiceprezes ds. programowych TVP Ryszard Pacławski został zawieszony w czynnościach i stan ten trwa już 8 miesięcy. Rada nadzorcza TVP nie ma takiej większości, która potrafiłaby go przywrócić do pracy bądź odwołać ze stanowiska.

Według Kwiatkowskiego, nowy statut nie ma też nic wspólnego z sytuacją w radzie nadzorczej TVP. Chodzi o uchwałę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji stwierdzającej wygaśnięcie mandatu szefa RN TVP Marka Ostrowskiego.

W zawiązku z tym, KRRiT rozpoczęła procedurę wyboru nowego członka RN TVP. Ostrowski zapowiedział, że do decyzji Krajowej Rady  się nie dostosuje, co oznacza, że za kilka tygodni rada nadzorcza telewizji może liczyć 10 członków. A to jest niezgodne zarówno ze starym, jak i nowym statutem TVP (mówią one że RN TVP
liczy od 5 do 9 członków).

We wtorek o decyzji KRRiT ws. stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Ostrowskiego ma wypowiedzieć się zarząd TVP. Także na wtorek zaplanowane jest posiedzenia Rady Nadzorczej Telewizji Polskiej.

Decyzję KRRiT skrytykowały już partie opozycyjne. Platforma Obywatelska zapowiedziała, że chce postawić przewodniczącą Krajowej Rady Danutę Waniek przed Trybunałem Stanu. PiS zapowiedziało, że poprze wniosek PO.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy statut TVP

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
wow ;)
8 8
odpowiedź