SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy zespół zarządzający BBC Studios. Integracja działań dot. Polski, Afryki, Bliskiego Wschodu i CEE

Louise La Grange, Salim Mukaddam, Natasha Hussain i Cecilia Beacon znaleźli się w nowym zespole zarządzającym BBC Studios, ogłoszonym przez Granta Wellanda, executive vicepresidenta w BBC Studios. Będą oni odpowiedzialni za rozwój marek oraz sprzedaż programów i formatów w regionie.

Grant WellandArticle

BBC Studios podjęło decyzję o powołaniu nowego zespołu kierowniczego w związku ze zmianą struktury firmy i odejściu od zarządzania w oparciu o cztery niezależne podregiony - Afrykę, Polskę, Bliski Wschód i region Morza Śródziemnego oraz Europy Środkowej i Wschodniej. Teraz zespół ma skoncentrować się na zarządzaniu regionem CEMA jako całością.

- Na szybko zmieniającym się rynku, połączenie centralnego zespołu zarządzającego, złożonego z ekspertów w swoich dziedzinach, oraz dobrze ugruntowanych zespołów z lokalnych rynków, da nam spójność i skuteczność, których potrzebujemy, aby rozwijać naszą obecność w CEMA (Central and Eastern Europe, the Middle East and Africa - przyp.red. to jest środkowo-wschodniej Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki) - komentuje Grant Welland z BBC Studios.

W skład nowego zespołu weszła Louise La Grange, która objęła stanowisko senior vicepresident branded services-commercial. Wcześniej była dyrektor ds. strategii i rozwoju biznesu global markets w BBC Studios. Będzie odpowiadać za komercyjny rozwój marek z portfolio BBC Studios w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Afryce.

Natomiast Salim Mukaddam - do tej pory general manager vicepresident na Europę Środkową i Wschodnią (CEE) w nowej strukturze obejmie funkcję senior vicepresident content and format sales. Będzie zarządzać obszarem dystrybucji programów i formatów BBC i odpowiadać za jego rozwój.

Do kadry zarządzającej dołączyła także Natasha Hussain jako senior vicepresident w obszarze MENA (środkowo-wschodniej i północnej Afryki), która będzie odpowiedzialna za rozwój wszystkich obszarów biznesu działalności w Turcji, Izraelu oraz w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Z kolei Cecilia Beacon objęła nową funkcję senior vicepresident programming & marketing i zajmie się polityką programową oraz marketingiem.

Zespół będzie odpowiedzialny za strategię i rozwój biznesu, przychody oraz wzrost zysków.

Jacek Koskowski po 8 latach rozstanie się z BBC Studios

Wraz z końcem lipca br. Jacek Koskowski zakończy współpracę z polskim oddziałem BBC Studios, co było związane z wprowadzeniem zmian w BBC Studios w strukturze operacyjnej i kierowniczej w regionie CEMA.

Biuro prasowe nadawcy komentowało w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że "Jacek Koskowski podjął trudną decyzję, aby nie wysuwać swojej kandydatury na jedną z nowo utworzonych ról kierowniczych w Londynie".

BBC Studios działa w ramach BBC Group, powstało w kwietniu 2018 roku w wyniku połączenia BBC Studios i BBC Worldwide, które zintegrowały produkcję programów, sprzedaż i dystrybucję w ramach jednego podmiotu.

Dołącz do dyskusji: Nowy zespół zarządzający BBC Studios. Integracja działań dot. Polski, Afryki, Bliskiego Wschodu i CEE

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl