„Odlot – magazyn kulturalny” na Newsweek.pl i Mediaklub.pl

Od początku lipca wydania „Odlotu – magazynu kulturalnego” Katarzyny Janowskiej będą w każdy piątek dostępne dla subskrybentów Newsweek.pl i Mediaklub.pl (Ringier Axel Springer Polska).

jsx
jsx
Udostępnij artykuł:
„Odlot – magazyn kulturalny” na Newsweek.pl i Mediaklub.pl

Janowska i zaproszeni do współpracy autorzy przygotują przegląd nowości kulturalnych: książek, spektakli, filmów i koncertów.

„Uwolniona po lockdownie kultura zasypuje nas filmami, książkami, koncertami. Chcemy wiedzieć, co się dzieje, jaki film wybrać, który teatr odwiedzić, jakie książki kupić na wakacje. Czasu mamy niewiele, a informacji mnóstwo.  Dlatego w »Odlocie« postawiłam na nazwiska autorów, których słowa mają znaczenie. Ich opinia jest ważna i dla czytelników, i dla twórców. W pandemii przekonaliśmy się, że bez kultury nie przeżyjemy. Dlatego tak mnie cieszy, że mogę Państwu zapewnić jeszcze więcej tekstów o kulturze na Newsweek.pl i na Mediaklub.pl A to dopiero początek. W planach są też podcasty i programy” – mówi cytowana w komunikacie Katarzyna Janowska head producer RASP culture, pomysłodawczyni „Odlotu”.

Wśród autorów znaleźli się: Grażyna Torbicka, Łukasz Maciejewski, Jakub Majmurek i Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (film), krytyk Jacek Wakar (teatr), Gabi Drzewiecka , Agnieszka Szydłowska (muzyka popularna), Agata Passent, Karolina Rychter, Anna Król (książki), Antonina Kondrat (książki dla dzieci), Paulina Wilk (nowe zjawiska w kulturze), Grażyna Plebanek (kobiety w kulturze), Masza Potocka (alfabet sztuki współczesnej).

Wywiady dla „Odlotu – magazynu kulturalnego” będą przeprowadzać Emilia Padoł, Magdalena Huzarska-Szumiec i Karolina Rychter. Przypisy do literatury będzie publikować Grzegorz Uzdański, a Bartosz Kieżun zabierze czytelników w kulturalno-kulinarne podróże.

Jak wynika z badania Mediapanel, w maju serwisy Grupy Ringier Axel Springer Polska odwiedziło 21,64 mln użytkowników (spadek z 21,92 mln miesiąc wcześniej), co dało 74,5 proc. zasięgu. Sam Onet.pl miał 17,49 mln użytkowników (spadek z 18,03 mln) i 60,2 proc. zasięgu.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Stanowski dostał propozycję zostania ambasadorem Zondacrypto. "Opatrzność nad nami czuwała"

Stanowski dostał propozycję zostania ambasadorem Zondacrypto. "Opatrzność nad nami czuwała"

Big Picture pracuje dla Małycha Agency

Big Picture pracuje dla Małycha Agency

Badanie: co 4. przedsiębiorczyni uważa, że osiągnęła sukces finansowy

Badanie: co 4. przedsiębiorczyni uważa, że osiągnęła sukces finansowy

Agencja Hand Made ma dwóch nowych klientów

Agencja Hand Made ma dwóch nowych klientów

Maciej Traczyk, commerce director, WPP Media
Materiał reklamowy

Maciej Traczyk, commerce director, WPP Media

Agora z dyrektorami sprzedaży 1Digital w dwóch regionach

Agora z dyrektorami sprzedaży 1Digital w dwóch regionach