SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Odorowicz, Zieliński, Rzepczak i Gaweł wśród chętnych do zarządu TVP

Do konkursu na prezesa i członków zarządu Telewizji Polskiej zgłosiło się 35 osób. Oprócz kończących kadencję w zarządzie TVP Juliusza Brauna, Bogusława Piwowara i Mariana Zalewskiego są to osoby związane w przeszłości lub obecnie z nadawcą, m.in. Sławomir Zieliński, Robert Kozak, Urszula Rzepczak i Piotr Gaweł.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVPArticle

Aplikacje w pierwszym etapie konkursu składać można było do piątku 24 kwietnia. Do sekretariatu rady nadzorczej wpłynęło łącznie 37 zgłoszeń. Wczoraj członkowie rady otworzyli koperty i ocenili dokumenty pod kątem formalnym. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, dwóch kandydatów złożyło aplikacje jednocześnie na stanowisko prezesa i członka zarządu spółki, dlatego finalnie w konkursie bierze udział 35 osób.

Chęć dalszego kierowania Telewizją Polską oficjalnie zgłosił dotychczasowy skład zarządu spółki - prezes Juliusz Braun oraz Bogusław Piwowar i Marian Zalewski. Telewizja Polska nie podaje na razie, ile zgłoszeń wpłynęło na konkretne stanowiska, ale jak informowaliśmy w poniedziałek o funkcję prezesa ubiegać może się nawet 9 osób (więcej na ten temat).

Na liście chętnych do zasiadania w zarządzie Telewizji Polskiej znaleźli się również: Sławomir Zieliński (dyrektor biura koordynacji programowej w TVP), Piotr Andrzej Gaweł (były członek zarządu TVP), Robert Kozak (były kierownik redakcji „Wiadomości” i „Teleexpressu” w TVP1 w latach 2005-2006), Jacek Weksler (były dyrektor Teatru Telewizji i pierwszy szef TVP Kultura), Piotr Ostrowski (prezes zarządu i redaktor naczelny Polskiego Radia Koszalin, w przeszłości dyrektor TVP Gdańsk), Janusz Daszczyński (były członek zarządu TVP oraz były szef TVP Gdańsk), Zbigniew Jasiewicz (dyrektor TVP Gdańsk) oraz Urszula Ewa Rzepczak (wieloletnia włoska korespondentka TVP).

Aplikacje w konkursie na prezesa i członków zarządu TVP złożyli także: Maciej Domagała (dyrektor zarządzający Eska TV), Jarosław Pachowski (członek rady nadzorczej PMPG Polskie Media), Piotr Misiło (dyrektor zarządzający w Platformie Mediowej Point Group w latach 2004-2011), Anna Włodarczyk (dyrektor ds. programowych w firmie Art Production, od 25 lat związana z TVP Gdańsk) i Luiza Barbara Woźniak (prezes wydawnictwa Europress Polska)

Rada nadzorcza TVP zapoznała się w poniedziałek z dokumentami złożonymi przez: aktorkę Małgorzatę Marię Potocką, reżysera i producenta filmowego Dariusza Zawiślaka, który pozostaje członkiem-założycielem Polskiej Akademii Filmowej, dziennikarza Macieja Chmiela, publikującego w „Do Rzeczy”, którzy przez lata związany był z TVP1 i TVP Kultura, Stanisława Wójcika, byłego członka rad nadzorczych i zarządów Polskiego Radia i TVP, oraz Andrzeja Tomczaka, dziennikarza telewizyjnego i byłego dyrektora TVP Bydgoszcz.

O stanowiska w zarządzie Telewizji Polskiej ubiegają się również: Paweł Kossecki (prezes Wojskowej Agencji Mieszkaniowej), Anira Joanna Wojan (członek zarządu spółki Artevision), Wiesław Rola (członek rady nadzorczej Radia Katowice), Bogumił Adam Osiński (członek rady nadzorczej Radia Olsztyn), Michał Robert Przymusiński, Piotr Pasiński, Liliana Otręba, Paweł Krzysztof Korsun, Adam Piotr Mroczek, Marcin Balawajder, Robert Siemianowski oraz Jarosław Modrzakowski.

W drugim etapie konkursu zgłoszenia będą oceniane pod kątem merytorycznym przez radę nadzorczą. Kandydaci, którzy przejdą tę część postępowania zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.

Kadencja obecnego zarządu TVP zakończy się wraz z odbyciem walnego zgromadzenia za 2014 roku, co - zgodnie z przepisami - ma nastąpić najpóźniej do 30 czerwca br. Po tej dacie będzie musiał zacząć już działać nowy zarząd spółki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej