SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Odpis aktualizacyjny w wysokości 150,7 mln zł obciąży wyniki Netii za 2017 rok

Netia szacuje, że może ująć w sprawozdaniu jednostkowym za rok 2017 odpis aktualizujący wartość niefinansowych aktywów w wysokości 150,7 mln zł.

Article

Netia podała wczoraj w komunikacie, że w jej ocenie nastąpiła istotna zmian parametrów wyceny niefinansowych aktywów spółki, w wyniku czego "uprawdopodobnione" jest rozpoznanie odpisu, wynikającego z trwałej utraty wartości aktywów w jednostkowym sprawozdaniu finansowym spółki za rok 2017.

"Na obecnym etapie zarząd szacuje dokonanie odpisu aktualizacyjnego wynikającego z trwałej utraty wartości niefinansowych składników aktywów w wysokości 150,7 milionów złotych w jednostkowym sprawozdaniu finansowym spółki za rok 2017" - napisano w komunikacie.

Według raportu, po przeprowadzeniu analiz i konsultacji z audytorem, zarząd Netii uznał, że zastosowanie rynkowej ceny akcji stanowi najbardziej wiarygodną metodę ustalenia wartości godziwej aktywów spółki.

"Oszacowanie wartości godziwej aktywów nastąpi przy wykorzystaniu wartości kapitalizacji rynkowej Netii z dnia bilansowego, tj. 31.12.2017 roku skorygowanej między innymi o wartość długu netto oraz kapitału obrotowego" - napisano.

"Wartość odzyskiwalna wartości firmy alokowanej do segmentów operacyjnych i ośrodka wypracowującego środki pieniężne jest określana na podstawie kalkulacji wartości godziwej. W roku ubiegłym obliczenie wartości godziwej następowało przy użyciu prognozowanych przepływów pieniężnych opierających się na założeniach budżetu na przyszły rok oraz zatwierdzonego przez zarząd zaktualizowanego dziesięcioletniego biznes planu" - czytamy w komunikacie. W jego dalszej części Netia przypomina, że 5 grudnia ub.r. Cyfrowy Polsat poinformował o nabyciu 33 proc. akcji i ogłosił wezwanie na 66 proc. akcji spółki. "Skuteczna realizacja wezwania może mieć wpływ na strategię i działalność operacyjną spółki" - informuje Netia.

Netia zaznacza, że ostateczne wyniki  wyceny, w tym testu na trwałą utratę wartości aktywów, zostaną przedstawione w jednostkowym i skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za rok 2017, których publikacja planowana jest na dzień 15 lutego 2018 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Odpis aktualizacyjny w wysokości 150,7 mln zł obciąży wyniki Netii za 2017 rok

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl