SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Wydarzenia” zyskały widzów na głównej antenie w marcu, „Fakty” zdecydowanym liderem

Liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w marcu br. były „Fakty”. Jedynym wzrostem pochwalić się mogły „Wydarzenia”, a zdecydowanie najwięcej straciły „Teleexpress” (569 tys. widzów) i „Wiadomości” (504 tys. osób). Wliczając widownię dzienników z newsowych stacji obok serwisu Polsatu wzrost zanotowała również „Panorama” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

„Fakty” TVN w marcu 2018 roku oglądało średnio 2,89 mln widzów, co zapewniło 20,20 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 6,29 proc. widzów, czyli 194 tys. oglądających, a jego udział zmalał z 21,89 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 3,07 mln widzów, co przełożyło się na 21,42 proc. udziału. Było to o 6,49 proc. mniej, niż w marcu 2017 roku.

Drugie były „Wiadomości” TVP1. Ich oglądalność zmalała o 17,44 proc. (504 tys. widzów). W marcu 2018 roku wyniosła ona 2,39 mln osób. Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 15,85 proc. (rok wcześniej było to 19,22 proc.).

Od czwartku, 24 sierpnia 2017 roku Telewizja Polska pokazuje swoje główne programy informacyjne „Wiadomości”, „Panoramę” i „Teleexpress” również na antenie TVP Info. Średnia widownia „Wiadomości” na antenie newsowej stacji w marcu br. wyniosła 428 tys. osób, a udział - 2,85 proc. Oznacza to, że łącznie program na dwóch antenach miał 2,82 mln widzów (18,70 proc. udziału). Było to i tak o 2,63 proc. mniej, niż „Wiadomości” gromadziły rok wcześniej tylko na jednej antenie.

Podium uzupełnia „Teleexpress” TVP1. Widownia tego serwisu na głównej antenie zmniejszyła się najbardziej w zestawieniu - o 19,86 proc. (569 tys. osób) do 2,30 mln oglądających. Udział „Teleexpressu” w rynku zmalał z 28,13 proc. do 21,14 proc.

Łączna widownia tego dziennika z uwzględnieniem danych TVP Info wyniosła 2,82 mln widzów, będąc i tak o 1,80 proc. niższą niż rok wcześniej, kiedy „Teleexpress” emitowany były tylko na głównej antenie.

Oczko niżej znalazły się „Wydarzenia” Polsatu. Widownia tego dziennika wyniosła 2,23 mln osób, po wzroście o 1,60 proc. (35 tys. widzów). Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. Łącznie zatem „Wydarzenia” na trzech stacjach w marcu br. oglądało 2,42 mln widzów, czyli o 3,33 proc. więcej, niż przed rokiem.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 zmalał o 10,64 proc. do 1,14 mln widzów.

Równoległa emisja tego dziennika w TVP Info wpłynęła na jego wzrost oglądalności. W marcu br. „Panorama” na obu antenach miała o 14,91 proc. więcej widzów, niż rok temu, kiedy emitowana była tylko w Dwójce.

Analizując trendy widowni wszystkich pięciu dzienników emitowanych równolegle na wszystkich antenach to wzrostami pochwalić się mogły dwa tytuły: „Wydarzenia” i „Panorama”.

W tym ujęciu najwięcej straciły „Fakty”. Spadki odnotowały również serwisy telewizyjnej Jedynki „Wiadomości” i „Teleexpress” (mimo że porównujemy dane oglądalności tych serwisów z marca ub.r. tylko z głównej anteny z wynikami z marca br. z dwóch anten).

 

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w marcu 2018 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 5,31 proc. do 1,02 mln oglądających.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które w samym Polsacie śledziło 840 tys. osób (do góry o 0,24 proc. - jedyny wzrost w zestawieniu).

Zdecydowanie największe spadki również i w tym ujęciu zanotowały serwisy publicznej Jedynki: „Teleexpress” (24,04 proc.) i „Wiadomości” (20,45 proc.).

Porównując ze sobą wyniki serwisów ze wszystkich anten to również jako jedyne zyskały widzów „Panorama” (3,64 proc.) i „Wydarzenia” (0,72 proc.), a najwięcej stracił „Teleexpress” - było to 11,16 proc.

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Wydarzenia” zyskały widzów na głównej antenie w marcu, „Fakty” zdecydowanym liderem

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wszędzie manipulacje od nielsena
Dane od Nielsena są zakłamane - trwa to już prawie bez końca... Więc te dane są nic nie warte (...) wszystkie dane od Nielsena są zakłamane - przede wszystkim co tydzień podczas tygodniowego podsumowania oglądalności gdzie zawsze niewyobrażalnie są podwyższane wyniki telewizji Polsat przez Nielsena - Polsat w zmowie z Nielsenem w sprawie rażącego zakłamywania oglądalności telewizji Polsat... Tak naprawdę durny Polsat co tydzień powinien być zawsze ostatni we wszystkim, ale oczywiście Nielsen będąc w zmowie z zakłamanym Polsatem podaje że Polsat jest numerem jeden we wszystkim...
22 91
odpowiedź
User
Tup
Dobrze się czujesz?
45 19
odpowiedź
User
Romek
Brawa dla wiadomości
15 68
odpowiedź
User
Znudzony
Jak wczoraj w Wiadomościach chwalili się że są najlepsi od razu wiedziałem że kłamią. Niestety teraz gdy mówią że pada deszcz to już wiem że może być każda pogoda tylko nie deszcz. Zapracowali....
73 20
odpowiedź
User
real
Jak wczoraj w Wiadomościach chwalili się że są najlepsi od razu wiedziałem że kłamią. Niestety teraz gdy mówią że pada deszcz to już wiem że może być każda pogoda tylko nie deszcz. Zapracowali....


Nie kłamią, bo podają dane na podstawie INNEGO BADANIA. Czy to badanie ma sens, to już inna historia, czy powinni na nie się powoływać.
21 38
odpowiedź