SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP ABC liderem kanałów dziecięcych w I półroczu. „Wysoka jakość”

Zdecydowanym liderem oglądalności w segmencie kanałów dziecięcych w pierwszym półroczu br. była stacja TVP ABC, która pochwalić się mogła największym wzrostem w zestawieniu. Z kolei na czele spadków znalazł się Disney XD - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Article

Wśród dzieci mających od 4 do 12 lat pierwsze miejsce w gronie wszystkich stacji telewizyjnych w Polsce w pierwszym półroczu 2017 roku zajął Polsat. Udział tego kanału w rynku telewizyjnym względem pierwszego półrocza 2016 roku zmniejszył się o 1,23 proc. i wyniósł 10,40 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group.

Oczko niżej znalazł się kanał TVP ABC, który rok wcześniej był piąty - będący najwyżej w zestawieniu kanał dziecięcy. Jego udział wzrósł najbardziej w zestawieniu - o 56,95 proc. do 8,35 proc.

- Wynik jest bardzo dobry, ale nas nie zaskoczył. Wiemy jaką mamy ofertę i ciężko nad nią pracujemy tak by dostosować ją do wymagań rodziców i dzieci, a nie tylko potrzeb reklamodawców - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Justyna Karnowska, dyrektor TVP ABC. - Nie podążamy ślepo za trendami, a raczej je obserwujemy i wyciągamy wnioski. Trendy przemijają, a wysoka jakość, która jest dla nas kluczowa, pozostanie i będzie synonimem TVP ABC - dodaje.

Z drugiego na trecie miejsce spadł TVN, którego udział zmalał o 16,95 proc. i wyniósł 8,23 proc.

Czwarty był Puls 2. Kanał ten zanotował wzrost udziału o 12,06 proc. do 6,69 proc. Puls 2 to naziemna stacja, która nadaje wielogodzinne pasmo dla dzieci.

Pierwszą piątkę uzupełnia Nickelodeon, zyskujący 2,15 proc. do 6,64 proc. udziału. Kanał ten jednak spadł z miejsca trzeciego.

W pierwszej dziesiątce rankingu uplasowały się jeszcze takie stacje dziecięce, jak: Nick Jr (4,63 proc. udziału; do góry o 8,94 proc.), Cartoon Network (3,91 proc. udziału; - 15 proc.) i Disney Junior (3,34 proc. udziału; bez zmian).

Z kolei najwięcej w segmencie wszystkich 13 dostępnych na rynku kanałów dziecięcych stracił Disney XD. W badanym okresie wynik tego kanału zmniejszył się o 40,46 proc. do 1,33 proc. udziału.

Warto dodać, że w top 25 znalazły się wszystkie kanały dziecięce dostępne na rynku.

Jak wygląda ranking oglądalności segmentu kanałów dziecięcych wśród wszystkich widzów (4+)? Tutaj też zdecydowanym liderem w pierwszym półroczu 2017 roku była stacja TVP ABC. Jej średni udział wyniósł 1,14 proc. Zwiększył się on o 42,50 proc.

Drugi był Nickelodeon, który w analizowanym okresie miał 0,75 proc. udziału (do góry o 1,35 proc.).

Podium, z wynikiem na poziomie 0,47 proc. (wzrost o 6,82 proc.), uzupełnia
Nick Jr, który awansował z miejsca piątego.

Najwięcej w tym ujęciu zyskał Nickelodeon HD - było to 50 proc. do 0,27 proc. udziału. Największy spadek, wynoszący 36 proc. do 0,16 proc., też zanotował tutaj Disney XD.

W czerwcu 2017 roku liderem oglądalności wśród kanałów dziecięcych w obu grupach wiekowych również było TVP ABC. W 4+ jego udział zwiększył się o 29,49 proc. do 1,01 proc., a w 4-12 - o 50,29 proc. do 7,89 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP ABC liderem kanałów dziecięcych w I półroczu. „Wysoka jakość”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
a mi kabel HDMI
Niepoważne jest porównywanie wyników oglądalności TVP ABC dostępnego w telewizji naziemnej i innych kanałów dostępnych wyłącznie w kablu i na talerzu satelitarnym. Wiadomo, że kanały mają nierówne szanse i TVP ABC będzie trochę wyżej w słupkach.
odpowiedź
User
Zygmunt
Ciekawe kiedy Kurski wykorzysta TVP ABC aby udowadniać widzom, że na protesty chodzą tylko stare komuchy. Np taki Miś Uszatek mógłby opowiadać, że kojarzy tych protestujących z dawnych czasów.
odpowiedź
User
V2
Tak samo jest z oglądalnością TVP Info.....nie ma konkurencji na naziemnej więc zawsze będzie do przodu...
odpowiedź