SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polsat Play nowym liderem oglądalności kanałów lifestylowych w 2020 roku, Active Family z największym wzrostem

W 2020 roku nowym liderem oglądalności wśród kanałów lifestylowych został Polsat Play, który wyprzedził TVN Style i HGTV. Największy wzrost w zestawieniu zanotował kanał Active Family, a na czele spadków uplasowało się E! - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Cykl Polsat Play „Chłopaki do wzięcia”; fot. Telewizja Polsat Article

Udział Polsat Play w rynku telewizyjnym w 2020 roku wyniósł 0,58 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. W porównaniu do 2019 roku wynik zwiększył się o 3,20 proc. Stacja awansowała z miejsca trzeciego.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugie było HGTV, którego wynik w analizowanym okresie zmniejszył się o 13,62 proc. i wyniósł 0,48 proc.

Podium, z udziałem wynoszącym 0,47 proc., uzupełnia TVN Style. Wynik kanału zmalał o 18,69 proc. W 2019 roku stacja była liderem.

Na dziewiątej lokacie (po awansie z jedenastej) znalazła się stacja Active Family, która pochwalić się mogła największym wzrostem w zestawieniu - wynoszącym 34,48 proc. do 0,08 proc.

Z kolei największą stratę zanotował kanał E!, który w zestawieniu był ostatni. Jego wynik zmalał o 35,71 proc. do 0,02 proc.

Grupa komercyjna dla TVN Style

Wśród widzów pomiędzy 16. a 49. rokiem życia pozycja lidera w zeszłym roku należała do TVN Style. Jego udział w tym ujęciu wyniósł 0,70 proc., po spadku o 20,63 proc.

Drugi był Polsat Play (udział stacji względem 2019 roku wzrósł o 1,73 proc. do 0,65 proc.). Podium uzupełnia HGTV (w dół o 11,22 proc. do 0,55 proc.).

Także i tutaj największym wzrostem pochwalić się mogło Active Family. Udział kanału zwiększył się o 54,13 proc. do 0,17 proc.

Największy spadek w tym ujęciu również odnotował kanał E! (było to 41,03 proc. do 0,02 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polsat Play nowym liderem oglądalności kanałów lifestylowych w 2020 roku, Active Family z największym wzrostem

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Brak wyczucia
Widać, że te wszystkie kobiece kanały lifestylowe się przeżyły. Kobiety w Polsce nie są już zainteresowane oglądaniem tej sieczki. Ciekawe, czy któraś z tych stacji podjęła jakieś sensowne, aktualne tematy związane ze Strajkiem Kobiet, czy nadal uczy kobiety, jak sprzątać? Rzyg.........
10 8
odpowiedź
User
wyniki
Gratulacje dla Polsat Play!
9 3
odpowiedź
User
seba
WOW
E! ma większą oglądalność w 16-49 niż w 4+ ?
wy tak na poważnie?
3 1
odpowiedź