SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rekordowy I kwartał Fokus TV. 0,05 proc. udziału TVP Dokument

W pierwszym kwartale 2021 roku zdecydowanym liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Planete+ i Polsat Viasat Nature, a najwięcej stracił Animal Planet HD - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział kanału Fokus TV w pierwszym kwartale 2021 roku wyniósł 1,29 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik stacji zwiększył się o 24,20 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Udział Fokus TV w analizowanym okresie, to najwyższy kwartalny wynik stacji w historii nadawania.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Druga była TVP Historia. Średni dobowy wynik kanału w zeszłym kwartale wyniósł 0,67 proc., po wzroście udziału w porównaniu do pierwszego kwartału 2020 roku o 12,88 proc.

Podium uzupełnia TVN Turbo (w dół o 7,92 proc. do 0,57 proc. udziału).

24. miejsce zajął nowy kanał TVP Dokument, który wystartował  19 listopada 2020 roku. Jego średni udział w pierwszym kwartale br. wyniósł 0,045 proc.

Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mogły dwa kanały - Planete+ i Polsat Viasat Nature, których wynik zwiększył się po 52,38 proc. (do odpowiednio 0,26 proc. i 0,10 proc.)

Z kolei najwięcej straciła stacja Animal Planet HD. Jej udział zmalał o 20,90 proc. do 0,05 proc.

Fokus TV na czele również w 16-49

W grupie komercyjnej w pierwszym kwartale 2021 roku liderem był Fokus TV. Jego średni kwartalny udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 1,22 proc. (również historyczny rekord), po wzroście o 24,57 proc.

Drugą lokatę zajęło TVN Turbo, którego wynik wyniósł 0,89 proc. (do góry o 0,45 proc.). Podium uzupełnia Discovery Channel (0,65 proc.; + 1,25 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem pochwalić się mógł kanał Water Planet, którego średni wynik wzrósł o 300 proc. do 0,004 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się kanał Animal Planet HD - strata stacji wyniosła 39,44 proc. do 0,04 proc.

W marcu 2021 roku liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych w grupie 4+ także był Fokus TV, którego udział zwiększył się o 30,68 proc. do 1,18 proc. Z kolei w grupie 16-49 będący nowym liderem kanał Fokus TV awansował z miejsca drugiego - jego wynik wyniósł 1,09 proc. (do góry o 35,83 proc.).

Dołącz do dyskusji: Rekordowy I kwartał Fokus TV. 0,05 proc. udziału TVP Dokument

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja_2021
TVP Dokument naziemnie dostępny dla wszystkich, a prawie nikt nie ogląda. 😱
odpowiedź
User
Adam K
TVP Dokument naziemnie dostępny dla wszystkich, a prawie nikt nie ogląda. 😱


a szkoda, bo lecą ciekawe reportaże z czasów PRL. Dobra, polska szkoła filmowa. Polecam szczerze. To chyba jedyna stacja TVP, którą da się z ciekawością oglądać :)
odpowiedź
User
a qq
TVP Dokument naziemnie dostępny dla wszystkich, a prawie nikt nie ogląda. 😱


a szkoda, bo lecą ciekawe reportaże z czasów PRL. Dobra, polska szkoła filmowa. Polecam szczerze. To chyba jedyna stacja TVP, którą da się z ciekawością oglądać

Vide "Defilada" Fedaka po rekonstukcji.
odpowiedź