SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UKE ukarał za bezprawne Ogólnopolskie Biuro Numerów, wyłączność na nie ma Orange

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej nałożył kary w wysokości 70 tys. zł na spółkę NetCentrica za nieuprawnione świadczenie usługi Ogólnopolskiego Biura Numerów. Wyłączność na tę usługę od kilkunastu lat ma Orange Polska (wcześniej Telekomunikacja Polska).

fot. Shutterstock.com Article

Ogólnopolskie Biuro Numerów to usługa udzielania informacji o numerach telefonów. Od kilkunastu lat na wyłączność świadczy ją Orange Polska, korzystając z przydzielonego firmie numeru 118913.

NetCentrica na podstawie umów międzyoperatorskich była zobowiązana tranzytować połączenia abonentów dzwoniących na numer 118913 do swojego kontrahenta, aby połączenia te ostatecznie trafiły do sieci Orange Polska.

Jednak NetCentrica rozpoczęła świadczenie tej usługi we własnej sieci i na własny rachunek. Z ustaleń Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynika, że bezprawnie zrealizowała we własnej sieci kilkadziesiąt tysięcy połączeń na numer 118913.

Prezes UKE cenił, że w ten sposób NetCentrica naruszyła przepisy Prawa telekomunikacyjnego w zakresie przydziału numeracji oraz warunki kierowania ruchu telekomunikacyjnego wynikające z zawartych przez nią umów międzyoperatorskich.

Na firmę nałożono kary w łącznej wysokości 70 tys. zł. Decyzja prezesa UKE nie jest prawomocna, NetCentrica może odwołać się od niej do sądu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UKE ukarał za bezprawne Ogólnopolskie Biuro Numerów, wyłączność na nie ma Orange

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl