SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Olgierd Cygan i Michał Owczarek inwestują w Welcome Digital, zakładają Hello Consulting

Olgierd Cygan i Michał Owczarek, byli menadżerowie zarządzający Deloitte Digital, zostali inwestorami w agencji marketingu internetowego Welcome Digital. Ruszają także z agencją doradczą Hello Consulting.

Article

Michał Owczarek obejmie w Welcome Digital funkcję szefa działu strategiczno-kreatywnego. Olgierd Cygan zajmie się koordynacją prac grupy (złożonej z Welcome Digital i Hello Consulting) oraz rozwijaniem projektów i partnerstw międzynarodowych. Pakiety obydwu nowych wspólników są w sumie większościowe.

- Obaj panowie wniosą do spółki olbrzymi talent i gigantyczne doświadczenie, z czego się bardzo cieszymy – szczególnie w obecnej sytuacji rynkowej - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl Andrzej Krok, managing partner Welcome Digital.

Olgierd Cygan w przesłanym naszemu portalowi oświadczeniu wyjaśnia: - W ostatnim dniu marca zakończył się nasz zakaz konkurencji (garden leave) wieńczący okres współpracy z Deloitte i wracamy z Michałem Owczarkiem, moim wieloletnim wspólnikiem, odpowiedzialnym za pion strategii i kreacji w naszych przedsięwzięciach, do biznesu digitalowego. Nasze plany nadal są związane z obszarem usług profesjonalnych, skoncentrowanych na digital. Ostatnie 12 miesięcy staraliśmy się dobrze wykorzystać, porządkując wiedzę zdobytą nie tylko podczas współtworzenia Deloitte Digital CE, ale także z wcześniejszych lat.

Olgird Cygan był do kwietnia ubiegłego roku szefem Deloitte Digital. Firma od 1999 roku działała jako niezależna agencja marketingu internetowego Digital One, a jesienią 2015 roku została przejęta przez Deloitte. Cygan był przez wiele lat prezesem IAB Polska oraz członkiem zarządu Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR.

Michał Owczarek był w Deloitte Digital dyrektorem kreatywnym, wcześniej odpowiadał za kreację Digital One, z którą był związany od 2000 roku.

Cygan i Owczarek inwestorami Welcome Digital

Welcome Digital  działa na rynku od 2018 roku. Jej założycielami i szefami są Michał Rygiel oraz Andrzej Krok. Firma początkowo stanowiła zaplecze realizacyjne dla Deloitte. Obecnie zatrudnia ponad 20 specjalistów z obszaru realizacyjnego (design, branded content oraz kreatywna technologia).

Zespół agencji specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu multibrandowych platform komunikacji na potrzeby działań regionalnych. Aktualnie Obsługuje w tym zakresie przede wszystkim klientów międzynarodowych – m.in. PepsiCo East Europe i marki Pepsi, Mirinda i 7UP.

Równolegle do inwestycji w Welcome Digital, Cygan i owczarek uruchomili brand doradczy - Hello Consulting. Będzie docelowo rozwijany w modelu partnerskim razem z  Welcome Digital.

Hello Consulting zajmuje się wsparciem procesów transformacji cyfrowej. - Jedną z pierwszych kategorii, którą się zajmujemy jest retail. Szczególnie dotknięty w dobie pandemii, ale mogący odnieść olbrzymie korzyści z digitalizacji. Nasze doświadczenie w tej kategorii wynika z wieloletniej obsługi czołowej globalnej firmy segmentu beauty oraz firm z segmentu fashion - tłumaczy Olgierd Cygan.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Olgierd Cygan i Michał Owczarek inwestują w Welcome Digital, zakładają Hello Consulting

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl