SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

OLX zmienia regulamin pod kątem walki z pseudohodowlami zwierząt

Serwis OLX (Grupa OLX) wprowadza zmiany w kategorii "Zwierzęta". Jej nowy podział to krok w stronę utrudniania działalności pseudohodowcom.

Od października dział "Zwierzęta" w serwisie ogłoszeniowym OLX podzielono na „psy i koty do adopcji” oraz „psy i koty rasowe”. Zmiana w serwisie ma promować ideę adopcji zwierząt bez różnicowania ich ze względu na pochodzenie. W kategorii „do adopcji” pojawi się dodatkowo pole do zaznaczenia oferty ze schroniska.

Czworonogi w OLX na nowych zasadach

Od tej chwili nie będzie też można „oddać za darmo” lub „zamienić” psa rasowego w OLX. Nie znaczy to, że problem nielegalnych hodowli, z którym serwis zmaga się od lat, całkiem zniknie. Ale zmiana nazwy kategorii będzie dla chcących pozyskać psa do adopcji jasnym sygnałem, że ogłoszeniodawca nie może za zwierzę żądać żadnej opłaty.

- Tym ruchem chcemy utrudnić życie pseudohodowlom - przyznaje Przemysław Klemczak, opiekun kategorii w serwisie i pomysłodawca akcji Nakarm Psa z OLX. - Do tej pory kategoria „bez rodowodu” była niechcący miejscem, w którym wystawiano ogłoszenia o zwierzętach do oddania za darmo, ale z czasem okazywało się, że trzeba dopłacić np. kilkaset złotych za miseczkę albo za smycz.

To jak podkreśla OLX w komunikacie, częsty problem, który zgłaszali użytkownicy platformy, a który do tej pory był poza kontrolą serwisu, ponieważ dopiero w prywatnych rozmowach między stronami padały kwoty, za jakie nieoficjalnie sprzedawano zwierzęta.

Zwierzęta rasowe to takie, których pochodzenie dokumentuje rodowód wydany przez zarejestrowanego hodowcę. Zgodnie z regulaminem serwis wymaga przedstawienia dokumentów poświadczających przynależność hodowli do związków zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.

Według badania Mediapanel w lipcu br. serwis OLX.pl zanotował 12,91 mln użytkowników i 44,6 proc. zasięgu, a aplikacja mobilna OLX - 5,71 mln użytkowników i 19,8 proc. zasięgu.

Dołącz do dyskusji: OLX zmienia regulamin pod kątem walki z pseudohodowlami zwierząt

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hau
brawo!
odpowiedź