SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Nowy Świat nawiązało współpracę podcastową z Onet Audio

W aplikacji Onet Audio pojawiły się właśnie podcasty przygotowywane przez zespół Radia Nowy Świat. Wśród nich - m.in.: „Poszukiwacze politycznego złota” Katarzyny Kasi i Klaudiusza Slezaka, „Z archiwum Pani M.’’ autorstwa Magdy Jethon, czy „Punkt Widzenia” Beaty Grabarczyk. - Poszerzenie naszej oferty o podcasty radiowe wzmacnia ofertę platformy – zaznacza Sabina Lipska, dyrektor wideo i audio w Ringier Axel Springer Polska. Z Onet Audio zniknęły za to podcasty Radia 357. 

Fot. Materiały RNŚArticle

W aplikacji Onet Audio słuchacze znajdą już m.in. podcast polityczny „Stan Wyjątkowy” Andrzeja Stankiewicza, Dominiki Długosz, Renaty Grochal i Kamila Dziubki, „WojewodzkiKedzierski” - jeden z najpopularniejszych podcastów w Polsce, „W cieniu sportu” – numer 1 w kategorii Sport, czy „O serialach”. Teraz na platformę trafiły podcasty przygotowywane przez dziennikarzy Radia Nowy Świat.

- Cieszy nas nawiązanie współpracy z Radiem Nowy Świat. Stale rozbudowujemy ofertę programową i umożliwiamy naszym słuchaczom dostęp do kolejnych interesujących i jakościowych treści dziennikarskich. Poszerzenie naszej oferty o te podcasty wzmacnia ofertę platformy Onet Audio; cenimy jakość prezentowaną przez dziennikarzy RNŚ - jakościowe dziennikarstwo jest dla nas najważniejsze – komentuje Sabina Lipska, dyrektor wideo i audio w Ringier Axel Springer Polska.

Wśród propozycji podcastowych Radia Nowy Świat, dostępnych dla użytkowników aplikacji Onet Audio, znalazły się m.in. podcasty: „Z archiwum Pani M.” autorstwa Magdy Jethon, „Poszukiwacze politycznego złota” Katarzyny Kasi i Klaudiusza Slezaka, „Mniej więcej” Pawła Orlikowskiego czy „W głębi duszy” Elizy Michalik. – Ta współpraca bardzo nas cieszy. Liczymy, że przełoży się ona na jeszcze większą popularność podcastów naszych autorów i zachęci Użytkowników Onet Audio do zapoznania się z całą, bogatą ofertą podcastową Radia Nowy Świat - komentuje Sławomir Gołębiowski, szef ds. marketingu i sponsoringu Radia Nowy Świat.

Z Onet Audio zniknęły za to podcasty Radia 357. Od marca br. można było słuchać na tej platformie m.in. "Pionierów medycyny” Jarosława Juszkiewicza, „Prekursorów” tego samego autora czy podcastu „Korzenie i skrzydła” Grzegorza Sajóra. Te i inne podcasty zniknęły z Onet Audio, gdyż współpraca była obliczona na czas określony.

Kim są współpracujący partnerzy 

Aplikacja Onet Audio ruszyła w październiku 2022 r.  Dzięki subskrypcji słuchacze mają tam nielimitowany dostęp m.in. do najpopularniejszych w Polsce podcastów. Wśród nich znalazły się programy o bieżących wydarzeniach ze świata polityki, gospodarki, biznesu, nowych technologii, ale też o tematyce rodzicielstwa, dotyczące macierzyństwa, spraw społecznych czy kultury.

Radio Nowy Świat to z kolei internetowa stacja radiowa o profilu muzyczno-publicystycznym nadająca od 10 lipca 2020 roku. Projekt jest finansowany z wpłat słuchaczy - patronów. Rozgłośnia oferuje dziennie średnio 18 godzin autorskich audycji, szeroką propozycję różnorodnych gatunków muzycznych i interaktywność ze słuchaczami. W skład redakcji wchodzi kilkoro byłych dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia, znani aktorzy, publicyści i twórcy muzyczni. Radia można słuchać przez stronę internetową lub aplikację. Obecnie Radio Nowy Świat wspiera 34,6 tys. patronów, miesięczną kwotą ponad 740 tys. złotych.

Według badania Krajowego Instytutu Mediów, w okresie od grudnia ub.r. do maja, RNŚ miało 0,6 proc. zasięgu i 198,8 tys. codziennych słuchaczy, a Radio 357 - 0,9 proc. zasięgu i 276,7 tys. codziennych słuchaczy. Udział rozgłośni w rynku słuchalności radia przez internet zmalał z 9,5 do 9,2 proc. Zmalał także średni dobowy udział słuchalności z 204 do 198 minut.

Dołącz do dyskusji: Radio Nowy Świat nawiązało współpracę podcastową z Onet Audio

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Agnieszka
jest mi z tego powodu bardzo wszystko jedno
odpowiedź
User
Media Expert
RNŚ wstawił, 357 zabrało. Wstawiać podkasty na Onet i usuwać podkasty z Onetu to znakomita okazja, by portal branżowy mógł w kółko pisać o tych streamingach ze zrzutki niesłusznie nazywanych radiem.
odpowiedź
User
qwer
Lewactwo ciągnie do lewactwa...normalka.
odpowiedź