SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Onet najbardziej opiniotwórczym medium, awans Wirtualnemedia.pl

Według marcowego raportu Instytutu Monitorowania Mediów (IMM) najbardziej opiniotwórczym medium miesiąca jest Onet z wynikiem 2035 cytowań w innych mediach. Na drugim miejscu znalazła się Wirtualna Polska, na której informacje inne redakcje w kraju powoływały się 1841 razy, a podium zamyka Rzeczpospolita z liczbą 1635 wzmianek w innych tytułach. Awans na miejsce czwarte w kategorii najbardziej opiniotwórczych mediów internetowych zanotowały Wirtualnemedia.pl.

Article

W marcu Onet po raz kolejny był najczęściej cytowanym medium w Polsce. Widoczny wzrost w liczbie wzmianek portal odnotował już na początku marca, między innymi za sprawą przeprowadzonego wywiadu z członkiem Rady Polityki Pieniężnej Ludwikiem Koteckim na temat podwyżek stóp procentowych.

Na drugim miejscu z niewiele niższym wynikiem znajduje się Wirtualna Polska, natomiast podium zamyka Rzeczpospolita. Zaledwie o dwa cytowania mniej miało radio RMF FM, które w rankingu opiniotwórczych mediów zajęło czwarte miejsce. Największy awans, aż o sześć pozycji zanotowała telewizja Polsat News, zajmując w rankingu siódme miejsce (1,1 tys. cytowań).

Co trzeci tytuł z czołowej piętnastki najbardziej opiniotwórczych pochodzi z prasy, co piąty z internetu i telewizji.

Wirtualnemedia.pl w czołówce mediów internetowych

Na pierwszym miejscu w rankingu portali internetowych utrzymuje się Onet,. Tuż za nim znalazła się Wirtualna Polska z wynikiem 1,8 tys. powołań. Podium jak dotychczas zamyka Interia, tym razem z liczbą 1,5 tys. odwołań w innych mediach. Czwarte miejsce, oczko wyżej niż przed miesiącem, odnotowały w marcu Wirtualnemedia.pl z wynikiem 500 wzmianek.

"Rzeczpospolita" liderem prasy

Liderem wśród tytułów prasowych niezmiennie pozostaje "Rzeczpospolita", na którą dziennikarze innych redakcji powoływali się 1,6 tys. razy.

Drugie miejsce, z wynikiem ponad 1,2 tys. cytowań, zajmuje "Super Express". Natomiast podium zamyka "Gazeta Wyborcza", która pojawiła się w 926 artykułach pozostałych redakcji. Awans o pięć pozycji oraz wejście do marcowego zestawienia prasy zanotował "Forbes".

W kategorii tygodników i dwutygodników liderem jest "Gazeta Polska". Na łamach tygodnika ukazał się wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. Dzięki publikacji gazeta zanotowała awans aż o pięć pozycji w rankingu. Na drugim miejscu znajduje się "Viva" z liczbą cytowań 242.

Trzecie miejsce ponownie zajmuje tygodnik "Wprost", w którym opublikowano między innymi wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim na temat konfiskaty rosyjskich majątków, które znajdują się na terenie Polski.

 

"Forbes" z wynikiem 345 cytowań utrzymuje pierwsze miejsce wśród najbardziej opiniotwórczych miesięczników i dwumiesięczników. Na drugie miejsce w marcu awansował miesięcznik "Twój Styl" z liczbą 78 powołań, natomiast podium zamyka dwumiesięcznik branżowy "Press" z 65 cytowaniami.

Polsat News liderem w telewizji, RMF FM w radiu

Na pierwsze miejsce w kategorii najbardziej opiniotwórczych stacji telewizyjnych powraca Polsat News z wynikiem 1,1 tys. powołań. Na antenie wyemitowano między innymi wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim, który poinformował o prowadzonych rozmowach z liderami państw zachodnich na temat nakładania dotkliwych sankcji na rosyjskie firmy i spółki oraz o planowanych pracach nad „tarczą antyputinowską”.

Drugie miejsce w marcowym zestawieniu zajmuje TVN24 cytowany przez pozostałych dziennikarzy ponad 1 tys. razy, natomiast podium podobnie jak w zeszłym miesiącu zamyka TVN z liczbą 840 wzmianek w innych tytułach.

 

Na pierwszym miejscu rankingu najbardziej opiniotwórczych stacji radiowych, podobnie jak w poprzednich miesiącach, plasuje się RMF FM z wynikiem prawie 1,6 tys. cytowań w innych mediach. Na miejsce drugie awans odnotowuje Radio Zet z liczbą 988 powołań. Podium marcowego zestawienia zamyka Radio Plus.

 

"Forbes" melduje się na podium mediów ekonomiczno-biznesowych

Na podium najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych o profilu ekonomiczno–biznesowym niezmiennie utrzymuje się "Rzeczpospolita", która w marcu opublikowała rozmowę z ambasadorem USA w Polsce, Markiem Brzezinskim. Drugie miejsce zajmuje "Dziennik Gazeta Prawna", na którą inne redakcje w kraju powoływały się między innymi w sprawie doniesień na temat sytuacji polskich zakładów produkcyjnych działających na terenie Ukrainy po wybuchu wojny.

Na trzecie miejsce rankingu tytułów prasowych o profilu ekonomiczno–biznesowym awansował miesięcznik "Forbes".

W internecie czołówkę portali o profilu biznesowym w marcu podobnie jak w zeszłym miesiącu tworzą Money, Business Insider Polska, Bankier, 300gospodarka i Wnp.

Radio Gdańsk liderem w regionach

Z awansem o jedno miejsce pozycję lidera zajmuje w marcu Radio Gdańsk, na które pozostałe media powoływały się aż 124 razy. W marcu radio zaprosiło do rozmowy prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, który opowiedział o obniżce cen paliw oraz gazu.

Na drugim miejscu rankingu, także ze wzrostem jedno oczko, uplasowało się Radio Kraków. Pozostałe redakcje w marcu powoływały się na to medium 71 razy. Podium zamyka Radio dla Ciebie, które w marcu awansowało aż o sześć miejsc z liczbą cytowań 68.

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 29 997 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych, w których pojawiały się cytowania ze wskazaniem nazwy mediów prasowych, serwisów internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1-31 marca 2022 roku.

Dołącz do dyskusji: Onet najbardziej opiniotwórczym medium, awans Wirtualnemedia.pl

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
śmiechu warte
Chyba dla lemingów
odpowiedź
User
Für Doutchland
Kto jest właścicielem Onetu teraz ?? Bo wiem że kiedyś Onet i TVN mieli tego samego właściciela spółkę ITI
odpowiedź
User
Taka to wolność słowa
Usuwane komentarze z wirtualnemadia uchodzą za awans w opiniotwórczości 🤣
odpowiedź