SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Onet Rano z Fundacją Anji Rubik SEXEDpl z akcją „Na co Cię stać?”. Pieniądze za wyzwanie

Od poniedziałku ruszyła akcja „Na co Cię stać”? programu "Onet Rano" (Ringier Axel Springer Polska) oraz Fundacji Anji Rubik SEXEDpl. Znane osoby zadeklarują wykonanie jakiegoś zadania – wyzwania po uzbieraniu określonej kwoty, która zostanie przekazana na wsparcie projektu z zakresu szerzenia edukacji seksualnej.

fot. RASPfot. RASP

Pierwsze wyzwanie w ramach akcji „Na co Cię stać?” podejmie polityk Robert Biedroń, który zadeklarował, że zafarbuje włosy na czerwono, jeśli uda się uzbierać kwotę 10 tys. zł na cel społeczny. Kampania jest organizowana przez program Onet Rano we współpracy z fundacją modelki Anji Rubik SEXEDpl.

- Wiele osób pyta się nas, jak mogą nam pomóc. Dzięki akcji „Na co Cię stać” dajemy wszystkim fantastyczną możliwość realnego wsparcia działań fundacji, poprzez zebranie na jej rzecz funduszy. Na początku do projektu angażujemy znanych ludzi, którzy dedykują nam swój challenge. Realizują go na oczach widzów programu Onet Rano, po uzbieraniu konkretnej sumy. Zapraszamy jednak wszystkich którzy wierzą w misję SEXEDpl, chcą nam pomóc szerzyć rzetelną edukację seksualną i nie boją się realizacji szalonych pomysłów – tłumaczy Anja Rubik, założycielka SEXEDpl.

Zaznacza również, że jej zdaniem „nie jesteśmy w stanie zbudować bezpiecznego i zdrowego społeczeństwa bez dostępu do rzetelnej edukacji seksualnej”. - Tym właśnie zajmuje się SEXEDpl. Naszą misją jest edukowanie społeczeństwa, wspieranie i pomoc w różnych kwestiach związanych z seksualnością, bezpiecznym seksem, antykoncepcją, tolerancją, świadomą zgodą, przemocą seksualną i samoakceptacją. Dzięki wsparciu najlepszych ekspertów i ekspertek z zakresu seksuologii i psychologii, #SEXEDpl jest bezpieczną przestrzenią dla młodych ludzi i ich rodziców. Za pośrednictwem naszych platform, warsztatów i konsultacji online, pomagamy na co dzień setkom ludzi, którzy zwracają się do nas po pomoc – podkreśla.

Wyzwanie co dwa tygodnie

Akcja „Na co Cię stać?” będzie pojawiać się w wydaniu „Onet Rano” co dwa tygodnie w każdy poniedziałek.

- Myślę, że nasz wspólny projekt to okazja, by także na wielu innych poziomach informować o znaczeniu edukacji seksualnej. Zgadzam się z Anją, że dostęp do rzetelnej wiedzy to niezbędny element dobrze funkcjonującego społeczeństwa. Niestety w naszym kraju wciąż nie wszyscy to rozumieją. Dlatego w Onecie przy okazji akcji z SEXEDpl opublikujemy wiele tekstów, które będą zwracać uwagę na ten problem – komentuje Janusz Schwertner, prowadzący „Onet Rano”, współorganizator akcji „Na co Cię stać?”.

Według danych z badania Mediapanel opracowanych przez Wirtualnemedia.pl w styczniu br. sekcję Onetu (Ringier Axel Springer Polska) z informacjami i publicystyką ogólnokrajową odwiedziło 10,77 mln użytkowników, co dało 37,06 proc. zasięgu. W ramach badania ta kategoria nie obejmuje treści regionalnych i o pogodzie.

 

 

Dołącz do dyskusji: Onet Rano z Fundacją Anji Rubik SEXEDpl z akcją „Na co Cię stać?”. Pieniądze za wyzwanie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl