SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Onet uruchomił serwis biograficzny WszyscyPolacy.pl

Grupa Onet.pl stworzyła serwis WszyscyPolacy.pl, w którym można zamieścić biografię dowolnej osoby z naszego kraju. W witrynie działa też wyszukiwarka informacji o wszystkich ludziach noszących polskie imiona i nazwiska.

Serwis uruchomiony przez Grupę Onet.pl pod adresem www.WszyscyPolacy.pl pozwala każdemu zarejestrowanemu internaucie zamieścić biografię dowolnej osoby noszącej polskie imię i nazwisko - zarówno sławnej, jak i nieznanej. Na temat tych pierwszych można pisać po kilka artykułów, które opatrzone są jednak zawsze danymi ich autorów. Pomysłodawca tej strony, dr Marek Jerzy Minakowski, przyznaje, że inspiracją był dla niej "Polski Słownik Biograficzny" tworzony przez Państwową Akademię Nauk od ponad 70 lat.

wszyscypolacy

W serwisie WszyscyPolacy.pl działa też wyszukiwarka informacji o osobach z polskimi nazwiskami i imionami, którą Onet od podstaw stworzył na potrzeby tej witryny. - Mechanizm zbiera w internecie cytaty na temat danego człowieka, również te niepokazywane przez Google, oraz sam wynajduje kręgi znajomych tej osoby, które pozwalają na osadzenie jej w otoczeniu rodzinnym, towarzyskim i zawodowym - opisuje Minakowski. - Jesteśmy na początku drogi i teraz zabieramy się do gromadzenia dalszych źródeł i pisania artykułów o kolejnych osobach, do czego zapraszamy też wszystkich internautów - dodaje.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Onet uruchomił serwis biograficzny WszyscyPolacy.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl